Relacja z pobytu w Przedszkolu nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie.

27 marca 2014r. w Przedszkolu nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie Ogólnopolski Klub EkoEdukatora wspólnie z Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., udzielił wsparcia merytorycznego w ramach realizacji projektu „Comenius – Uczenie się przez całe życie. Temat projektu brzmiał: „The earth cannot be recycled Eco kids – Eko parents”/„Ziemia sama się nie odnowi. Eko dzieci – Eko rodzice”.

Pracownicy szkoły oraz goście z Bułgarii, Litwy, Turcji oraz Włoch uczestniczyli w zajęciach poświęconych ochronie środowiska ze szczególnym uwzględnieniem problemów gospodarki odpadami. Po seminarium odbyły się warsztaty praktyczne (z upcyclingu), podczas których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością tworząc użyteczne przedmioty z odpadów.

Upcyclingowa praktyka

Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy. Zadaniem każdej z nich stało się stworzenie kreacji ze zgromadzonych wcześniej odpadów. Aby pomóc w tym, nie lada wyzwaniu, każda z grup otrzymała podopiecznego, który po zakończeniu procesu twórczego mógł zaprezentować stworzony strój.

Cudowne odpady

Czas przeznaczony na warsztaty został wypełniony bardzo intensywną praca, podczas której czym sami uczestnicy bawili się wybornie. Stworzone, kreacje okazały się co najmniej interesujące. Pracownia zaroiła się od przecudnych ekologicznych ubrań. M.in. można było podziwiać prześliczne sukienki, tworzywo robota czy skocznego zajączka. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych warsztaty zaowocowały pozytywnym doświadczeniem podczas ponownego wykorzystywania odpadów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo uczestnicy dowiedzieli się, jak w użyteczny sposób można wykorzystać kartony po sokach lub mleku oraz jak ze zwykłej bawełnianej koszulki stworzyć praktyczną torbę na zakupy. Mamy nadzieję, że zaprezentowane przykłady użytecznego wykorzystania odpadów będą niejednokrotnie stosowane w praktyce.

 

 

2023-04-04T07:03:04+00:00 17 kwietnia 2014|