Forum Lean Best Practices – Lean Leadership

Lean Best PracticesWiele firm z Lean Management uczyniło religię przedsiębiorstwa, dzięki której ciągle się doskonalą. Jeszcze do niedawna wielu twierdziło że wystarczy wdrożyć jakieś narzędzie Lean a wyniki będą poprawiały się w nieskończoność. Jakie było zaskoczenie a nawet frustracja tych u których jednak tak się nie stało.

Przyczyna okazała się na pozór prozaiczna – niedostosowane do Lean przywództwo. Nie od wczoraj wiadomo przecież że jaki pan taki kram, ale co to ma wspólnego z doskonaleniem firmy? Wiedza o narzędziach pomagających podnosić wyniki jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Nikt z narzędziami nie sprzedaje przekonań, postaw i zachowań (składających się na przywództwo), które pomagają stosować je w pełni efektywnie.

Liderem może być każdy. Przywództwo nie jest pojęciem zarezerwowanym tylko dla zarządów. Przywódcą jest też osoba która na samym dole organizacji potrafi zachęcić współpracowników do działania w określonym kierunku. O ile więcej jest w stanie osiągnąć firma z takimi pracownikami!

Jakie przekonania, postawy i zachowania powinien prezentować lider w ciągle doskonalącej się organizacji? Jak zmienić przywództwo? Jak sprawić żeby każdy wspierał osiąganie lepszych wyników? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy Forum Lean Best Practices – Lean Leadership. Forum odbyło się w dniach 10-11 września 2014 w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Dla uczestników pierwszego dnia wystąpili wysokiej klasy eksperci, którzy podzielili się najlepszymi praktykami. Gościem specjalnym był Dag Lotsander – guru Toyota Business Strategy. Drugiego dnia w czasie warsztatów uczestnicy pracowali nad praktycznym modelem rozwoju przywództwa w Lean. Forum pomogło również w nawiązaniu kontaktów i wymianie doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami – w tym celu organizatorzy przygotowali specjalną integrację.

2018-07-31T09:13:16+00:00 11 września 2014|