Z ekologią na Ty!

EkotechRynek odpadów w Polsce jest szacowany na ok. 1,2 mld euro. W blisko 40-to milionowym kraju recyklingiem, czyli przetwarzaniem odpadów na surowce wtórne zajmuje się około tysiąc firm, natomiast kilka tysięcy przedsiębiorstw zajmuje się samą zbiórką odpadów. Potrzeby inwestycyjne branży gospodarki odpadami w Polsce szacowane są obecnie na co najmniej 20 mld PLN w perspektywie do  roku 2020, co stanowi ogromne wyzwanie dla branży już na najbliższe lata. Dzięki rządowym regulacjom rynek gospodarki odpadami w Polsce  staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestycji i partnerstwa publiczno-prywatnego.

XV Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH  – wydarzenie poświęcone  nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska, które od 26 do 28 marca miało miejsce w Targach Kielce było świetną okazją  do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji inwestorskich oraz znalezienia potencjalnych klientów w kraju, przed którym stoją duże wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami. Ofertę na EKOTECHU zaprezentowało 87 firm z ośmiu krajów całego świata.

Równolegle z targami EKOTECH w Kielcach miały miejsce XVII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia na których 90 firm z 3 krajów –  Czech, Niemiec i Polski, zaprezentowało maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą. Stoiska wypełnił sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją tych już istniejących.

Targi Kielce Exhibition & Congress Centre

Ekspozycję targową trzech wystaw obejrzało ponad 6000 zwiedzających.

Merytoryczne wsparcie branżowych partnerów wystaw zaowocowało szeregiem konferencji, spotkań i debat. Targi coraz częściej są miejscem nie tylko prezentowania innowacji produktowych oraz oferty firm, ale też przestrzeń, w której poruszane są problemy palące dla branży, komentowane są ustawy, wyjaśniane przepisy i dyskutowane nowe rozwiązania. We wszystkich konferencjach , które organizatorzy zaproponowali wystawcom i zwiedzającym tegoroczne targi, nazywanych roboczo „ Kieleckimi spotkaniami z energią”, wzięło udział blisko 1500 osób. W programie znalazły się między innymi bezpłatne forum „ AGRO INWESTOR OZE – spotkania z inwestorami rolniczymi”,  bezpłatne warsztaty przygotowane przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii – projekt  „Rozwój przedsiębiorczości w oparciu o efektywne wykorzystanie energii –szkolenia dla pracowników i kadry zarządzającej mikro – małych -średnich przedsiębiorstw w woj. Świętokrzyskim ” współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak co roku bardzo ważnym punktem targów Enex oraz Enex Nowa Energia były konferencje i fora przygotowane przez merytorycznego partnera wystaw, redakcję GLOBEnergia  –  VII FORUM POMP CIEPŁA, FORUM INSTALATORA POMP CIEPŁA czy też V FORUM SOLAR+.

MM_Damian 2018-08-02T13:59:07+00:00 28 marca 2014|