Spotkanie z ekspertami w Przedszkolu nr 6 w Świdniku

23 kwietnia b.r. Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. wspólnie z Ogólnopolskim Klubie EkoEdukatora miał przyjemność uczestniczenia w inauguracji Zielonego Tygodnia w Przedszkolu nr 6 w Świdniku.

 

W placówce już od 5 lat trwa akcja, której celem jest promocja zdrowego stylu życia przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony środowiska.

 

Wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola “na zielono” . Każda osoba wchodząca do placówki musiała przejść przez symboliczną “zieloną bramę” przypominającą wszystkim o rozpoczęciu obchodów “Zielonego Tygodnia”.

 

Uczestnicy zostali przywitanie piosenką “Duszki leśne” w wykonaniu zespołu wokalnego “Promyczki”. Następnie odbyło się przedstawienie teatralne pt. “Nie tylko dzieci segregują śmieci” wykonaniu 5-6-latków z grupy IV “Jeżyki”. W przerwie odbyła się wspólna ekologiczna zabawa tzw. śpiewanka-rozruszanka.

 

Po prezentacji wiersza “Czysta Baba Jaga” – w wykonaniu dzieci 5-letnich z grupy III “Wiewiórki”

 

Dzieci mogły spotkać się z ekspertami, którymi byli przedstawiciele Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Ogólnopolskiego Klubu EkoEdukatora. Profesjonaliści przeprowadzili pokaz prawidłowej segregacji śmieci. W sposób praktyczny zostały wykorzystane nowe pojemniki na odpady, które zostaną umieszczone w salach przedszkolnych. Dzieci bardzo aktywnie włączały się do wspólnej zabawy.

 

W ramach “Zielonego Tygodnia” odbył się również międzyszkolny konkurs plastyczny pt. “Coś z niczego”, w którym prace konkursowe zostały wykonane z odpadów. Na zakończenie uroczystości była możliwość podziwiania m.in. Stacji Meteo, Przedszkolnego Punktu Edukacji Przyrodniczej oraz ogrodu kwiatowego i warzywnego.

2018-08-17T10:21:53+00:00 30 kwietnia 2014|