18 numer ,,Logistyki Odzysku’’ – Recykling papieru

Tematem wiodącym 18 numeru ,,Logistyki Odzysku’’ jest recykling papieru. W Polsce z każdym rokiem produkcja papieru wzrasta. Jak wynika z raportu Gospodarka Materiałowa w 2014 r. (GUS, Warszawa, 2014 r.), na przestrzeni lat 2011 – 2014 odnotowano jej wzrost o niemal 14%. Tendencja ta, ukazuje jak ważnym surowcem jest papier oraz po części wyjaśnia dlaczego warto zadbać o jego recykling. Dzięki recyklingowi papieru, oszczędzamy również pozostałe surowce, zużywane podczas jego produkcji – wodę, paliwa i energię.

W tym numerze między innymi przybliżymy historię tego cennego surowca, przeanalizujemy sektor recyklingu papieru i zaprezentujemy najnowocześniejsze technologie stosowane u pionierów w tej dziedzinie. Szczególnie polecamy również coroczną analizę cen surowców wtórnych, która pozwoli zobrazować czytelnikom jak w 2015 roku kształtował się ich rynek.

Mamy nadzieję, że poprzez lekturę najnowszego numeru ,,Logistyki Odzysku’’ hasło ,,papier wartościowy’’ będzie kojarzone nie tylko z giełdowym parkietem, ale również z bardzo wartościowym i ważnym surowcem.

Zachęcamy do czytania i prenumerowania „Logistyki Odzysku”, pierwszego takiego czasopisma w Europie. W numerze 18 wyjątkowy dodatek – instrukcja na temat segregacji odpadów, która uwzględnia zdanie recyklerów.

Polecamy lekturę naszego czasopisma!

POBIERZ E-WYDANIE

2018-07-25T14:02:29+00:00 20 czerwca 2016|