XI Edycja Targów Edukacyjnych oraz III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół

W dniach 24-25 marca 2015 roku w Targach Lublin S.A. odbędzie się XI Edycja Targów Edukacyjnych oraz III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół. Jest to największe wydarzenie o tematyce edukacyjnej we wschodniej Polsce, które co roku przyciąga ponad 100 wystawców i ok. 10 tysięcy zwiedzających. Targi Lublin na dwa dni stają się miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni wyższych. Jest to także idealna okazja, aby poznać oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych.

 

Celem imprezy jest wyrównanie szans dla młodzieży poprzez równy dostęp do informacji o możliwościach kształcenia po ukończeniu szkoły gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej – mówi Ewa Kołodyńska – Cioczek Koordynator Targów Edukacyjnych. Wydarzenie ma charakter cykliczny i kompleksowy, a oferta wystawców skierowana jest nie tylko do tych, którzy myślą o kontynuowaniu edukacji w szkołach, ale także do osób które myślą o połączeniu nauki z pracą.

Targi Lublin S.A.  odpowiadając na potrzeby edukacyjne przygotowują w tym  roku specjalną kampanię przy udziale zagranicznych partnerów biznesowych, skierowaną do młodzieży mieszkającej za granicą pragnącej uczyć się i studiować w Polsce, a w szczególności w województwie lubelskim.

Zwiedzający będą mogli poznać aktualne i obiektywne oferty o akredytowanych instytucjach szkolnictwa wyższego za granicą. Dla uczestników Targów poza ofertą edukacyjną przewidziano dodatkowo zabawy oraz prezentacje zdrowego stylu życia, a także konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody m.in. darmowy kurs prawa jazdy.

Dla chcących spróbować swoich sił w poszukiwaniu dobrej uczelni lub stażu, organizatorzy przygotują konsultacje dotyczące procesu rekrutacji, rozmowy klasyfikacyjnej, radzenia sobie ze stresem oraz pisania aplikacji. W tym samym czasie na terenie Targów Lublin odbędą się Targi Pracy, podczas których będzie można pozyskać informację o lubelskim rynku pracy.

Więcej informacji o Targach Edukacyjnych  można znaleźć pod adresem www.edukacja.targi.lublin.pl.

edu15_data

2018-07-17T13:06:16+00:00 13 marca 2015|