Targi Ochrony Środowiska POLEKO

Zakończyła się jubileuszowa, 25 edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. Są to najbardziej prestiżowe w kraju targi poświęcone odnawialnym źródłom energii, ekologii, ochronie środowiska oraz gospodarce komunalnej. W ciągu trzech dni targów odbyło się również wiele konferencji i debat, m.in. konferencja z udziałem Ministra Środowiska Marcina Korolca – “Ekologia w jedności z ekonomią”.

Na tych wydarzeniach nie zabrakło stoiska M&M Consulting, wydawcy m.in. czasopisma Logistyka Odzysku, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkoleń i audytów środowiskowych oraz publikacjami poruszającymi tematykę szeroko rozumianej ochrony środowiska. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chętnie dyskutowali o możliwościach optymalizacji kosztów związanych z ochroną środowiska.

M&M Consulting tworzą konsultanci od lat współpracujący z firmą Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. – osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami. Podczas indywidualnych rozmów wyjaśniali oni wszelkie wątpliwości związane z wejściem w życie nowej ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. 2013 poz. 888). Spotkania ze zwiedzającymi były doskonałą okazją do dyskusji o tym jak należy interpretować nowe zapisy i jak zmienią się obowiązki środowiskowe w roku 2014.

W ramach spotkań można było również poznać możliwości rozwoju procesów logistyki odzysku w swoich firmach. Dzięki konsultacjom wielu uczestników dowiedziało się, gdzie w ich przedsiębiorstwach tkwi potencjał usprawnień w tym zakresie oraz jak właściwie podejść do ochrony środowiska i rozwijać społeczną odpowiedzialność prowadzonego biznesu. Celem było wywołanie dyskusji na temat działań ekologicznych, które przynoszą korzyści finansowe, redukują marnotrawstwo oraz powodują wzrost konkurencyjności firmy na rynku.

SALON LOGISTYKI ODZYSKU

Podczas tegorocznej edycji Targów POLEKO uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić Salon LOGISTYKI ODZYSKU. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja o najlepszych praktykach związanych z logistyką odzysku na przykładzie największych japońskich firm. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na japońskie śniadanie, gdzie przy doskonale przyrządzonym sushi będzie można porozmawiać z organizatorami szkolenia w Japonii o korzyściach z odwiedzenia fabryki Toyota, Panasonic, spalarni odpadów Maishima, oraz po raz pierwszy w tym roku – największych targów ochrony środowiska w Tokyo. Szkolenie w Japonii odbędzie się w dniach 7-14 grudnia 2013 r.

Każdy, kto odwiedził Salon Logistyki Odzysku otrzymał niespodziankę – charakterystyczny biały parasol M&M Consulting ozdobiony motylami. Taki sam parasol można otrzymać za zgromadzone punkty w Programie Sprzedaży Premiowej EDUCON.

Pełna relacja z Targów POLEKO pojawi się w kolejnym numerze Logistyki Odzysku (1/2014), którego tematem przewodnim będzie ODZYSK WODY. Zamów czasopismo już dziś!

 

2018-08-02T12:51:42+00:00 15 października 2013|