TARGI NATURA FOOD i beECO 2016

 

Targi NATURA FOOD i beECO to niepowtarzalna okazja do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców. Co roku Targi odwiedza ponad 12 tys. osób wśród, których są przedstawiciele kadry menedżerskiej ekobiznesu, osoby odpowiedzialne za zakupy w sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, właściciele sklepów, hurtownicy i dystrybutorzy żywności, a także przedstawiciele ambasad.

REKORDOWA LICZBA WYSTAWCÓW

W tegorocznej edycji Targów NATURA FOOD i beECO weźmie udział ponad 350 firm z Polski i zagranicy – producentów, przetwórców, eksporterów i dystrybutorów żywności wysokiej jakości. Zdecydowana większość wystawców, bo ponad 50% prezentować będzie produkty posiadające certyfikaty ekologiczne oraz produkty naturalne, niskoprzetworzone, wytwarzane w oparciu o składniki wysokiej jakości.

BRANŻOWE WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Jak co roku targom towarzyszy szereg spotkań branżowych skierowanych do producentów i przetwórców oraz do właścicieli, pracowników sklepów oferujących żywność wysokiej jakości i restauratorów, pracowników gastronomii – Akademia BioKuriera, BIObiznes Forum. Wśród tematów wiodących pojawią się zagadnienia związane z marketingiem wizualnym, franczyzą, zasadami znakowania produktów i certyfikacji, sprzedaży internetowej, korzystania z ekologicznych produktów w restauracji czy bycia świadomym ekorestauratorem.

NOWOŚCI W PROGRAMIE TARGÓW

Nową tematyką, która jest mocno akcentowana w tym roku zarówno w ramach ekspozycji targowej jak i w programie towarzyszącym jest alergia. Coraz więcej osób  zmaga się z tym schorzeniem, a niewątpliwie odpowiednia dieta i właściwy dobór produktów stosowanych w życiu codziennym ma ogromny wpływ na leczenie tego typu schorzeń. W ramach NATURA FOOD i beECO szeroko prezentowane będą produkty z segmentu free from czyli bez alergenów – bez bezglutenu, laktozy, jajek czy bez cukru, a także naturalne kosmetyki i środki czystości.

KONKURSY TARGOWE

W ramach NATURA FOOD odbędą się również konkursy, mające na celu wyłonienie najlepszych producentów i produktów prezentowanych podczas NATURA FOOD. Już pierwszego dnia targów (7.10) poznamy laureatów prestiżowego konkursu o „Złoty Medal NATURA FOOD” oraz konkursu na najlepszy produkt tradycyjny z regionu łódzkiego „Tygiel Smaków”.  Również w piątek zostaną wręczone nagrody laureatom corocznego konkursu na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa oraz „Z karpiem za Pan Brat”- konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych pod Patronatem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. Drugiego dnia (8.10) Targów wyłonieni zostaną zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu na najlepszy stacjonarny ekosklep z żywnością ekologiczną, natomiast w niedzielę (9.10), na żywo będzie można obserwować rywalizację blogerów kulinarnych, którzy staną w szranki w konkursie „weekendowe śniadanie do łóżka”. Tego dnia poznamy również zwycięzcę plebiscytu konsumenta na najlepszy produkt prezentowany podczas NATURA FOOD 2016.

Honorowym Patronem Targów są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Więcej informacji:

www.naturafood.pl
www.facebook.com/NATURAFOOD 

www.beeco.com.pl 
www.facebook.com/targibeECO

 

2018-07-17T09:39:19+00:00 5 października 2016|