Targi Aktywni 50+ zakończone sukcesem!

V edycja targów Aktywni 50+ przeszła już do historii. Obecność ponad 120 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony 3900 zwiedzających nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 50 roku życia.

SZEROKI ZAKRES TEMATYCZNY

Ważnym atutem targów jest bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. Zróżnicowany zakres tematyczny odpowiada potrzebom dzisiejszych seniorów, u których zauważa się chęć samodoskonalenia i zagospodarowania czasu wolnego. W gronie wystawców pojawiły się firmy prezentujące sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, środki pielęgnacyjne i zdrową żywność. Uwagę zwiedzających zwróciły także ośrodki rozwoju osobistego, szkoły tańca i kluby hobbystyczne. Wyjątkowo ciekawą ofertę zaprezentowały również sanatoria, uzdrowiska, pensjonaty, akademie III wieku i fundacje działające na rzecz osób starszych.

UROCZYSTE OTWARCIE

Pierwszego dnia targów przed licznie zgromadzoną widownią odbyło się uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli m.in.: Andrzej Byrt, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania i Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wiele emocji uczestnikom dostarczył występ zespołu Dzieci Jarocina, który odbył się tuż po oficjalnej uroczystości oraz popołudniowy koncert Zbigniewa Wodeckiego. Wydarzenia te miały miejsce w jednym z najnowocześniejszych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich – Sali Ziemi oferującej wyjątkowe możliwości aranżacji wydarzeń koncertowych.

WARSZTATY, PRELEKCJE I POKAZY

Równolegle z targami odbywały się liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z partnerami targów. W sumie goście targowi uczestniczyli w około 40 odrębnych wydarzeniach, które podzielono na warsztaty edukacyjno-rozwojowe, artystyczne oraz zajęcia sportowo-ruchowe. Zainteresowaniem uczestników targów cieszyły się m.in. dwie ważne prelekcje:  „Bezpieczny Senior” zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji, IPLA i Uniwersytet Srebrnego Wieku oraz „Psychologia w sytuacjach zagrożenia”, którą poprowadził znany polski aktor, Robert Moskwa. Frekwencja dopisała również podczas prelekcji: „Jak uchronić się przed pułapką zadłużenia” i „Bezpieczeństwo seniorów w sieci”.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Seniorzy, ich rodziny oraz przyjaciele swoich sił spróbowali także podczas warsztatach rysunkowych i decoupage, pokazów tańców orientalnych, gry w bule, ćwiczeń z konsolą XBOX, gimnastyki 50+, jogi, Tai Chi. Hitem targów okazały się również warsztaty bębniarskie, decoupage, filcowania na sucho, dziergania na palcach, sesja śmiechu i trening pamięci.

Targi Aktywnych 50+ zapewniły gościom nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale i możliwość skorzystania z badań profilaktycznych, m.in. słuchu, gęstości kości pod kątem osteoporozy, a także z porad dotyczących fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii. Te i wiele innych usług oferowali wystawcy zgromadzeni w specjalnej Strefie Zdrowia.

FORUM WYMIANY DOŚWIADCZEŃ

W ramach targów Aktywni 50+ odbyła się również Międzynarodowa Konferencja Forum Wymiany Doświadczeń zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Głównym celem Forum był rozwoju polityki regionalnej oraz wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu innowacji teleinformatycznych (ICT). Uczestnicy Forum wzięli udział w warsztatach kreatywnego myślenia, których tematyka dotyczyła m.in.: projektowania szpitali i sal chorych, telecentrum interwencyjno-informacyjnego, elektrycznej recepty, innowacji wspierających klienta usług społecznych. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu CASA: Consortium for Assistive Solutions Adoption (Konsorcjum na Rzecz Przyjęcia Rozwiązań Pomocowych), który realizowany jest w ramach programu INTERREG IVC współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

DO ZOBACZENIA W 2015

Kolejne spotkanie Aktywnych 50+ na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się w terminie 28-29.03.2015r.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

2018-07-19T11:58:17+00:00 3 kwietnia 2014|