Spotkania dla nauczycieli w Ogólnopolskim Klubie EkoEdukatora

Już w maju odbędzie się kolejny cykl spotkań dla nauczycieli zainteresowanych edukacją ekologiczną, będących członkami Klubu Eko Edukatora. Tematyka spotkań związana będzie z bioróżnorodnością.

 

Spotkania prowadzone są w formie warsztatów połączonych z dyskusją, wymianą doświadczeń, oczekiwań oraz propozycji działań ze strony uczestników. Organizatorzy odpowiedzą na pytania w jakim stanie jest polska różnorodność biologiczna i jak możemy ją zmierzyć, skąd się wzięło to pojęcie i dlaczego warto aby uczniowie o nim wiedzieli? Podpowiedzą także w jaki sposób prowadzić zajęcia dla dzieci związane z bioróżnorodnością, dostarczą scenariusze zajęć, wiedzę ekspercką oraz szereg pomysłów i ciekawostek z tej tematyki.

 

Uczestnicy spotkania zostaną zapoznani także z Programem Sówka Mądra Główka, który umożliwia zbieranie punktów za udział w konkursach i wymianie ich przez uczniów na atrakcyjne nagrody (torby, bidony, teczki). Najaktywniejszy nauczyciel programu otrzyma rower miejski.

 

Dodatkowo przedstawiony zostanie kwartalnik MiniLO&Aniela stanowiący wsparcie merytoryczne Klubu i bazę materiałów edukacyjnych. Uczestnicy spotkania otrzymają dostęp m.in. do artykułu o bioróżnorodności, ptasiej zgadywanki , opowieści o bałtyckich morskich zwierzętach oraz artykułu o bioróżnorodności w Tatrach.

 

Każdy z uczestników spotkania otrzyma ponadto zaświadczenie o uczestnictwie w spotkaniu oraz prezent niespodziankę.

 

Aby wziąć udział w spotkaniach należy zapisać się do Ogólnopolskiego Klubu Eko Edukatora

ECMMDM 2024-06-21T07:20:38+00:00 30 kwietnia 2014|