Otwarta Konferencja Lean

27 marca zakończyła się w Poznaniu już kolejna edycja największego w Polsce spotkania praktyków ciągłego doskonalenia Otwarta Konferencja Lean.

Otwarta Konferencja Lean Trzy dni konferencji pełne były wystąpień praktyków, dyskusji i nawiązywania kontaktów. Pobity został kolejny rekord zapisów już nie tylko pod względem ilości ale co ciekawe tempa. W pierwszych 16 godzin rejestracji do udziału w konferencji zgłosiło się ponad 650.

Pierwsze dwa dni konferencji zebrały uczestników w tzw. dużej sali, największą uwagę i najwięcej pytań wywołały dwa wystąpienia. Pierwszego dnia wystąpienie Jacka Jackowskiego o tym jak tradycyjne finanse przeszkadzają we wdrożeniu Lean. Drugiego dnia wystąpienie Niklasa Modig pt: „To jest Lean”. Tytuł nie przypadkowy albowiem podczas konferencji miała miejsce polska premiera książki pod tym samym tytułem, której współautorem jest Niklas. Wystąpienie to zakończyło się owacją na stojąco. Warto tutaj również wspomnieć, że każdy z uczestników Konferencji otrzymał egzemplarz książki w materiałach konferencyjnych.

Premiera książki Niklasa „To jest Lean” nie była jedyna. Organizatorzy Konferencji ogłosili również otwarcie nowych kierunków studiów – w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oprócz już funkcjonującego kierunku LeanOtwarta Konferencja Lean Management od października będzie można również studiować  nowatorski kierunek Lean Services – doskonalenie procesów w usługach i sektorze publicznym. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników Konferencji również od października na  Uczelni Łazarskiego w Warszawie uruchomiona zostanie pierwsza edycja Lean Management. Warto tutaj przypomnieć, że wszystkie zajęcia na naszych studiach prowadzone są w formie warsztatowej, gier biznesowych i case study.

Trzeci dzień konferencji poświęcony był całkowicie warsztatom m.in. umiejętności miękkich. Największą grupę warsztatową stanowili uczestnicy całodziennego szkolenia, które poprowadził Niklas Modig o Zarządzaniu zmianą.

Otwarta Konferencja LeanJak co roku konferencja była miejsce integracji środowiska Lean w Polsce w tym roku pod hasłem Be  Happy, Be Lean! Oprócz imprezy integracyjnej i Ice Breaków po każdej dłuższej przerwie, uczestnicy konferencji mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Dowody na integrację można znaleźć na Facebooku Konferencji Lean.27

Zapraszamy na nasze strony:

www.konferencjalean.pl

www.facebook.com/KonferencjaLean

MM_Damian 2018-08-03T10:16:09+00:00 27 marca 2014|