Optymistyczna Parada Seniorów przeszła ulicami Warszawy

W Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń wzięło udział około 5 tysięcy osób z całej Polski! Fundacja Zaczyn, która zorganizowała Paradę, przyznała, że nikt nie spodziewał się  tak dużej frekwencji. Pomysłodawcą Parady jest DJ Wika, która od kilku lat prowadzi międzypokoleniowe dyskoteki.

Wydarzenie rozpoczęło się w samo południe, 28 czerwca, na Placu Konstytucji. Optymistyczna, wesoła grupa seniorów z transparentami i balonami w rękach przeszła ulicami Warszawy w kierunku Centrum Sztuki Współczesnej przy dźwiękach muzyki disco i techno. Paradę zakończył całodzienny Piknik Pokoleń na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Organizatorzy zapewnili seniorom liczne atrakcje, w tym m.in. koncert Jerzego Połomskiego, konsultacje z lekarzami, panele dyskusyjne, warsztaty, potańcówkę, bezpłatny poczęstunek.

 

Podczas pikniku seniorzy mieli okazję odwiedzić wiele stoisk firm i organizacji nastawionych na pracę z Seniorami. Jedną z nich była firma M&M Consulting, wydawca czasopisma SeniorLO 50+, która na pikniku prowadziła międzypokoleniowe warsztaty recyklingowe, uczyła, jak prawidłowo segregować odpady i zapraszała uczestników do wspólnej zabawy, której głównym celem była edukacja ekologiczna. Specjaliści tłumaczyli, jak segregować odpady w poszczególnych miastach i dzielnicach oraz pokazywali sposoby ponownego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów. Seniorzy wykazali się dużą świadomością ekologiczną i udowodnili, że nie myślą tylko o sobie, ale również o przyszłych pokoleniach.

 

Mimo złej pogody, która zmusiła organizatorów do przerwania koncertu Jerzego Połomskiego i odwołania części atrakcji, cel Parady został osiągnięty. Na paradę przyjechali seniorzy z całej Polski, aby pokazać potencjał tej rosnącej grupy społecznej i zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Seniorom udało się zainteresować społeczeństwo sytuacją osób starszych w dzisiejszym świecie, a w najważniejszych mediach pojawiły się relacje z sobotnich wydarzeń.

Dla wszystkich uczestników Parada Seniorów była przede wszystkim wspaniałą zabawą i oderwaniem od codziennych problemów. Seniorzy udowodnili, że wiek nie jest żadną przeszkodą, żeby dobrze się bawić. Miejmy nadzieję, że wydarzenie wejdzie na stałe do kalendarza imprez Warszawy i innych miast.

2018-07-30T08:00:56+00:00 30 czerwca 2014|