Nie kupuj ozdób – zrób je sam!

Święta i Nowy Rok zbliżają się wielkimi krokami. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na własnoręczne wykonanie ozdób choinkowych i świątecznych dekoracji. Warto pomyśleć też o zwierzętach, dla których okres zimowy wiąże się z utrudnionym dostępem do pokarmu. Co będzie potrzebne? Odrobina zapału, dobre chęci, ogólnodostępnych materiałów i kilku przyborów pomocnych do ich wykonania.

ŚWIĄTECZNA GIRLANDA

Potrzebne materiały: papier, zszywacz, nożyczki.

Papier potnij na jednakowe paski (1×10 cm). Ich ilość zależy od tego, jak długi ma być łańcuch. Po przygotowaniu pasków, weź dwa, połącz je na dole za pomocą zszywacza, uformuj serce a następnie przyłóż skierowane w górę kolejne dwa paski. Teraz możesz zszyć swoje serce. I tak dalej…

BOMBKA

Potrzebne materiały: stara bombka (najlepiej biała lub przeźroczysta), stare gazety/komiksy/nuty, klej, pędzelek, wstążka, brokat.

Podrzyj gazety na małe kawałki. Bombkę posmaruj klejem i obłóż ją gazetą. Wierzch bombki ponownie posmaruj klejem i obsyp ją brokatem. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie przy zawieszce przyklej wstążkę zawiązaną w kokardkę. Gotowe!

BAŁWANKI Z KAPSLI

Potrzebne materiały: kapsle (3 szt.), biała farba akrylowa, markery wodoodporne (czerwony i czarny), kolorowa wstążka, guziczek, mocny klej.

Kapsle od środka pomaluj białą farbą akrylową. Połącz je w pionie, sklejając ze sobą mocnym klejem. Do zewnętrznej strony kapsli przyklej tasiemkę zakończoną pętelką – tak powstanie
zawieszka. Na pierwszym kapslu narysuj oczy, nos i buźkę, a na drugim guziczki. Bałwanka ozdób szalikiem wykonanym z tasiemki bądź wełny, przyklej do niej guziczek. Twój bałwan jest gotowy do powieszenia.

ZAWIESZKA Z POKARMU DLA PTAKÓW

Potrzebne materiały: foremki do ciastek, ¾ szklanki mąki, ½ szklanki wody, 3 łyżki miodu płynnego, 1 opakowanie żelatyny, 4 szklanki pokarmu dla ptaków, wstążka/sznurek, słomka do napojów.

Do mąki dodaj wodę, miód oraz żelatynę. Dobrze wszystko wymieszaj, a następnie dodaj pokarm dla ptaków. Ponownie wymieszaj. Tak przygotowaną masę dodaj do foremek. W każde przygotowane „ciastko” włóż słomkę. W ten sposób zrobi się dziurka do przewieszenia przez nią wstążki/sznurka. Całość pozostaw na 3 godziny. Następnie wyciągnij je z form, usuń słomki. Do całkowitego wyschnięcia pozostaw na noc. Dodaj wstążki i zawieś na gałązce. Ptaszki będą ci wdzięczne.

 

Artykuł pochodzi z nr 4 „MiniLO&Aniela”

 

CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY!

2018-07-19T09:24:59+00:00 1 grudnia 2014|