Kopernikańskie Dni Logistyki 11-12.05.2017

Kopernikańskie Dni Logistyki są cyklicznym wydarzeniem, odbywającym się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, organizowanym przez Koło Naukowe Logistyki LOGITOR.

Współczesną logistykę charakteryzuje interdyscyplinarność, ponieważ łączy ona wiedzę i doświadczenie różnych dziedzin naukowych. Nowoczesne technologie i wprowadzane innowacje pozwalają przedsiębiorstwom wyróżnić się na tle konkurencji i wygrać rywalizację o klienta. Zastosowanie technologii RFID, dronów, rozwiązań informatycznych – wszystko to, oraz wiele innych przykładów pokazuje, jak można wykorzystać nowoczesne technologie w logistyce, by polepszyć wydajność wszelkich działań. Dlatego w tym roku chcemy dołączyć do tych, którzy kreują przyszłość nowej logistyki ukierunkowanej na rozwój, integralność, innowacyjność i efektywność.

V KDL, czyli jubileuszowa edycja Kopernikańskich Dni Logistyki, ma być wydarzeniem nie tylko o charakterze naukowym, ale przede wszystkim praktycznym. Tematem przewodnim konferencji w tym roku będzie „Współczesna logistyka – innowacyjność, skuteczność i efektywność”.

Pierwszego dnia podczas prelekcji każdy uczestnik usłyszy o najnowszych nowinkach technologicznych i pozna sposoby na polepszenie skuteczności działań z zakresu szeroko rozumianej logistyki na przykładach wielu znanych firm. Dodatkowo swoje krótkie prelekcje będą miały takie firmy jak Emtor, Pesa, ABC-Czepczyński, Cronimet, Autosoftware, Torqway. Jak co roku zostanie wydana monografia zawierająca wszystkie wygłoszone referaty w formie elektronicznej. Drugiego dnia wszystkich uczestników zapraszamy na warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne, które będą rozwijane przez przedstawicieli takich firm jak: Pesa Bydgosz, Farmada Transport, ABC-Czepczyński, TransRach oraz Panią Iwonę Wasielewską-Marszałkowską oraz Pana Dariusza Ciechan z PMI.

Naszymi gośćmi będą w tym roku studenci z takich uczelni jak: Akademia Morska w Gdyni, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Poznańska,Uniwersytet Gdański, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki.

Więcej informacji na stronie www.logitor.umk.pl

2018-07-18T15:57:43+00:00 18 lipca 2018|