JARMARK KREATYWNOŚCI 2016

Zapraszamy na niedzielę, 2 października w godzinach 11.00 – 16.00 do Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 

 

Zaproszeni są wszyscy seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – wystawcy zaprezentują ofertę, z jakiej mogą korzystać seniorzy w rozmaitych dziedzinach.

Przygotowaliśmy sporo atrakcji. W tym roku będzie z nami ponad 40 wystawców prezentujących ofertę dla seniorów. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

I tak animatorzy warszawskich domów kultury i dziennych domów dla seniorów zaproszą m.in. na warsztaty rękodzieła i warsztaty rysunku sepią. Na stanowisku Pracowni Filmowej „Cotopaxi” będzie można oglądać krótkometrażowe filmy nakręcone przez seniorów w ramach cyklu „Późne debiuty”.

Wraz z Karin Lesiak przetestujemy dobroczynny wpływ JOGI ŚMIECHU na ludzki organizm, a z przewodnikami PTTK odbędziemy wędrówki po bliższych i dalszych okolicach Ogrodu. – kontynuuje J. Mielczarek.

Teatr Dramatyczny przygotował specjalnie na tę okazję konkursy z nagrodami, którymi będą m.in. bilety do teatru, ciekawe książki, a Narodowe Centrum Kultury będzie zachęcać do korzystania z oferty w ramach „Kultury Dostępnej”.

Interesująco zapowiada się też oferta Polskiego Związku Esperantystów, którzy zabiorą uczestników wydarzenia w „słowną podróż dookoła świata”.

Seniorzy dowiedzą się również gdzie w Warszawie można skorzystać z darmowych porad prawnika i psychologa. Policjanci ze Stołecznej Komendy zaprezentują m.in. projekt „Mazowieckiej Akademii Seniora”, a rozmowa z pracownikami Narodowego Banku Polskiego będzie szansą na krótkie szkolenie z rozpoznawania autentyczności banknotów.

Pamiętamy też o profilaktyce zdrowia – dodaje J. Mielczarek. Zaplanowaliśmy stanowiska, na których uczestnicy nieodpłatnie dokonają bezpłatnych badań kontrolnych – pomiaru ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej. Na chętnych będzie też czekał specjalny audiobus, w którym specjaliści będą badać słuch. Na doceniających profilaktykę czekać będą fizjoterapeuci ze wskazówkami jak wykonywać czynności dnia codziennego i ćwiczeniami zapobiegającymi bólom kręgosłupa lędźwiowego, szyi i stawów.

Zapiszcie koniecznie do kalendarza: niedziela, 2 października, godz.11-16, Ogród Saski, Warszawa. Nie może Was tam zabraknąć! – zachęca J. Mielczarek.

2018-07-18T13:08:56+00:00 22 września 2017|