EKOTECH centrum troski o środowisko

Ponad 4700 zwiedzających zdecydowało się w tym roku przyjechać do Targów Kielce, by wziąć udział w równolegle odbywających się Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX.

Łącznie na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowały się 144 firmy, z czego 50 zajmujących się szeroko rozumianą działalnością w obszarze ochrony środowiska i gospodarki odpadami. W Targach Kielce gościliśmy firmy polskie, jak również zagraniczne, między innymi z Niemiec, Szwecji, Włoch. Ekspozycja firm obejmowała prezentację maszyn, urządzeń i rozwiązań wspierających gospodarowanie odpadami w domu, czy gminie. Swoje stoiska miały firmy oferujące urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków, pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz sprzęt i urządzenia do oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych.

Konferencje, warsztaty, spotkania – EKOTECH platformą wymiany wiedzy

Ekspozycja firm to tylko jeden aspekt osiemnastych już targów EKOTECH. Przedsiębiorcy, specjaliści i eksperci mogli wziąć udział w wielu konferencjach czy warsztatach poruszających tematykę ich codziennej pracy. W tegorocznym programie targów odnaleźć można było mnóstwo spotkań, których głównym tematem była ochrona środowiska i potrzeba efektywnego gospodarowania odpadami. Polska jest krajem, przed którym jeszcze wiele wyzwań w zakresie gospodarki odpadami. Tym bardziej spotkania, takie jak marcowy EKOTECH są okazją do prowadzenia rozmów ze specjalistami, zdobywania wiedzy i informacji o zmianach w tym sektorze, jak również nawiązywania nowych relacji z klientami i inwestorami.

Medale i wyróżnienia przyznane w Targach Kielce

Podczas uroczystej Gali targów ENEX i EKOTECH wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty zaprezentowane podczas wystaw. Komisji nagradzającej produkty prezentowane przez wystawców Międzynarodowych Targów Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Ekotech przewodniczył dr Jan Zdenkowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Medale Targów Kielce otrzymali Apriva za samojezdny odkurzacz elektryczny marki Glutton 2411 Electric oraz Eneris Surowce za „Segreguję – nie widzę przeszkód” – pierwsze w Europie rozwiązanie wspierające osoby niepełnosprawne w segregowaniu odpadów.

Natomiast wyróżnienia Targów Kielce przyznano za program usuwania azbestu wraz z inwentaryzacją firmie Ekolog oraz Politechnice Świętokrzyskiej za turbogenerator do mikroelektrowni wodnej.

Targi Kielce doceniły także sposób prezentacji firm. Medal Targów Kielce za aranżację stoiska przyznano firmie AK Nova z Poznania.

2018-06-19T08:18:13+00:00 1 kwietnia 2017|