Co nowego na rynku? Zajrzyj na targi POL-ECO-SYSTEM

Maszyny i technologie, które łączą w sobie niskie koszty z wysoką wydajnością zobaczyć będzie można podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu w dniach 27-30.10.2015 r.

W poznańskich halach najnowsze produkty dedykowane dla branży komunalnej, odpadów i recyklingu zaprezentują wystawcy z Polski, Holandii, Niemiec, Austrii, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Czech, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Zobaczymy je w ramach dwóch ekspozycji: RECYKLING – Salon Gospodarki Odpadami i Recyklingu i KOMTECHNIKA – Salon Techniki Komunalnej (pawilon 5 i 5A).

Do sortowania, rozdrabniania i przesiewania

W Poznaniu firmy zaprezentują nowej generacji modele maszyn i urządzeń, które w branży ochrony środowiska znajdują zastosowanie w sortowniach odpadów mieszanych, przemysłowych oraz komunalnych, a także służą do gospodarowania odpadami wielkogabarytowymi czy z działalności usługowo-handlowych.

M.in. tegoroczne nowości zaprezentuje firma Agrex-Eco, a dokładniej – dwie maszyny z serii green efficiency czyli mobilny przesiewacz gwiaździsty Multistar S3 i separator kamieni i folii Hurrifex oraz uniwersalne rozdrabniacze z serii Uni-Cut UG Andritz Mewa.

Nowe typy rozdrabniaczy pokażą także firmy Equipo oraz Untha. Na stoisku pierwszego z wymienionych wystawców zobaczymy model V-Eco, który można łatwo zintegrować z istniejącą już linią w zakładzie. Equipo zaprezentuje także Gore Cover czyli elastyczną i modułową technologię do stabilizacji, suszenia odpadów i kompostowania osadów ściekowych. Natomiast na ekspozycji Untha przedstawiona zostanie nowa generacja rozdrabniaczy wstępnych Untha XR.

Odpadowe know-how

Do separacji odpadów dedykowane są także cztery nowości firmy Arcon Polska, które zobaczymy na targach POL-ECO-SYSTEM. Są to: przesiewacz Doppstadt HS 401 (do biomasy oraz części odpadów przemysłowych), przesiewacz Doppstadt Splittem, separator powietrzny Doppstadt DWS oraz rozdrabniacz wstępny Doppstadt DW.

Z kolei firma HSM zaprezentuje poziomą prasę belującą HSM HL 7009 (mała i efektywna np. dla placówek handlowych) oraz mobilną niszczarkę dysków twardych HSM HDS 150.

Z naklejką nowość na ekspozycji oznaczone będzie także nowy model kosza wewnętrznego (3×12 l) na stoisku firmy Meva-Pol oraz oprogramowanie „C-follow Jedź za mną” na stoisku C-Trace.

Praktycznie o odpadach i recyklingu

Uzupełnieniem ekspozycji są prestiżowe konferencje – w tematyce odpadów i recyklingu zaplanowano szereg branżowych wydarzeń. M.in. pierwszego dnia targów rozpocznie się cykl 3-dniowych konferencji pod nazwą Forum Recyklingu (27-29.10.2015 r.). Tematyka paneli, w dużym skrócie, to gospodarka odpadami komunalnymi i problemowymi (sprzęt elektryczny i elektroniczny, metal, złom), urządzenia, maszyny i technologie dla recyklingu oraz innowacyjne rozwiązania.

Drugiego dnia targów (28.10.2015 r.) osoby zainteresowane recyklingiem materiałowym i energetycznym opon będą mogły wziąć udział w dyskusji w ramach konferencji „Gumowy Surowiec – efektywne ekonomicznie i ekologicznie systemy zbiórki i recyklingu”. Głos zabiorą eksperci z Ministerstwa Środowiska, instytucji branżowych oraz kadra naukowa.

Ciekawych dyskusji nie zabraknie także w strefie RIPOK (27-29.10.2015 r.). Organizatorzy zaplanowali takie tematy jak: rozbudowa i modernizacja RIPOK, środki finansowe na budowę, innowacyjne technologie przetwarzania, współpraca pomiędzy RIPOK a gminami.

Warto zajrzeć także na Strefę ograniczania NISKIEJ EMISJI (27-29.10.2015 r.) Zaplanowane panele to m.in. wpływ powietrza na zdrowie, środowisko i gospodarkę, przepisy unijne i krajowe w zakresie ochrony powietrza (w tym ustawa antysmogowa oraz plany gospodarki niskoemisyjnej), środki finansowe na ograniczanie emisji czy też programy ograniczania niskiej emisji.

Więcej na stronie www.polecosystem.pl

2018-08-02T10:15:29+00:00 28 września 2015|