3. Edycja Dnii Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

Oprócz bogatej oferty wystawców i możliwości zrobienia zakupów u najbardziej uznanych producentów i dystrybutorów, organizatorzy jak zwykle szykują wiele atrakcji dla zwiedzających i bogaty program merytoryczny zarówno dla branży jak i dla zwiedzających pod nazwą Akademia Dni Alergii.

W piątek profesjonaliści będą mogli skorzystać z wykładów i spotkańprowadzonych m.in. przez Karola Przybylaka, Instytut Mikroekologii, SGGW, czy Jagiellońskie Centrum Innowacji. Będą mówić o szansach produktów eko na podbicie rynku spożywczego, alergiach Ig-zależnych, przetwarzaniu żywności, czy jej leczniczych właściwościach. Na dużą uwagę zasługuje tez spotkanie z zagranicznymi gośćmi, założycielkami organizacji AllergyCertified Ewą Daniel i Lene Still, które na zaproszenie magazynu Hipoalergiczni opowiedzą o certyfikowaniu produktów na świecie i wytłumaczą dlaczego certyfikat ma takie znaczenie.

W strefie warsztatowej – gotowanie z Jankiem Paszkowskim, Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem z Atelier Smaku oraz  firmą Schär. Poza tym w piątek rozstrzygnięty zostanie konkurs Koła Naukowego Gastronomów i Hotelarzy SGGW.

Dwa pozostałe dni to także moc emocji i możliwość zdobycia cennych informacji i umiejętności.

Wykłady w strefie MED wygłoszą znamienici eksperci: Prof. Maciej Kaczmarski, Prof. Bolesław Samoliński, dr LIdia Ruszkowska, dr Anna Nowicka i dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska (UJ). Poruszone zostaną tematy dotyczące wstrząsu anafilaktycznego, mity związane z AZS, tematy o alergiach wziewnych i o nietolerancji laktozy.

Na otwartej scenie pasjonujące debaty ze swoimi gośćmi przez dwa dni poprowadzi Żaneta Geltz z Magazynu Hipoalergiczni. Będzie o czytaniu etykiet, nietolerancji histaminy, astmie i alergii na mleko.

Trzecia strefa to spotkania dotyczące m.in. choroby Hashimoto, suplementacji przy nietolerancjach i świadomych wyborów konsumenckich oraz warsztaty Fundacji Szczęśliwi bez Cukru i warsztaty przygotowywania eko środków czystości prowadzone przez Jolantę Wrześińską z portalu Ekorodzice.pl.

Poza tym odbędzie się oczywiście wspólne gotowanie. W tym roku także dzieci będą mogły sprawdzić swoje kulinarne umiejętności podczas warsztatów dla najmłodszych.

Zapraszamy!

KONTAKT:

www.dnialergii.pl

2018-07-17T09:17:46+00:00 11 października 2016|