Trendy, innowacje i praktyka – branżowe konferencje na targach POL-ECO-SYSTEM

Ponad 50 – to liczba wydarzeń, która towarzyszyła zeszłorocznym targom ochrony środowiska w Poznaniu. Tegoroczny program konferencji i wydarzeń specjalnych targów POL-ECO-SYSTEM (27-30 października) także zapowiada się imponująco. Warto wiedzieć jaką dawkę wiedzy dostarczą jesienne targi ekologiczne w Poznaniu.

Pol Eco System Poznań Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych

Biomasa, biogaz, biopaliwa, rośliny energetyczne, fotowoltaika, pompy ciepła, efektywność energetyczna, prosument, racjonalne gospodarowanie odpadami, niskoemisyjność, praca w branży ochrony środowiska, rozbudowa i modernizacja RIPOK, logistyka odzysku – każdy z uczestników na targach POL-ECO-SYSTEM znajdzie interesujący temat dla siebie.

Dla sektora zielonej energii

Dla wszystkich, którzy poszukują praktycznych form wprowadzania w życie zasad zrównoważonego rozwoju energetycznego poświęcone będą Forum Czystej Energii oraz Glob Pełen Energii. Dwa wydarzenia, różne tematy omawiane przez ekspertów i praktyków, m.in. zagadnienia związane z nowoczesną techniką grzewczą, pompy ciepła, fotowoltaika, mikroinstalacje, małe instalacje, instalacje hybrydowe, zarządzanie energią.

Po raz pierwszy do duetu tych wydarzeń, odbywającego się cyklicznie i od lat cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem, dołącza w tym roku konferencja poświęcona biomasie, biopaliwom i biogazowi. Planowana tematyka paneli to m.in. omówienie rynku urządzeń grzewczych, potencjał energetyczny odpadów, energetyka zawodowa szansą dla rolnictwa, instalacja biogazowa szyta na miarę, rośliny energetyczne i substraty.

Odpady i recykling

W Polsce rocznie średnio produkuje się 58 mln m3 odpadów komunalnych, 130 mln ton odpadów przemysłowych i 1 mln ton odpadów niebezpiecznych. Nic więc dziwnego, że tematy związane z gospodarką odpadami są jednymi z najbardziej popularnych na targach POL-ECO-SYSTEM. Tradycyjnie odbędą się debaty w ramach 3-dniowego Forum Recyklingu poświęcone zużytemu sprzętowi elektrycznemu i elektronicznemu, baterii i akumulatorów, pojazdów i złomu oraz zbiórce, odzyskowi i recyklingowi odpadów (komunalne, tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, bioodpady).

Nie zabraknie także dyskusji w strefie RIPOK, która skierowana jest do przedstawicieli zakładów zagospodarowania odpadów, gmin oraz firm działających w branży ochrony środowiska. Na ten rok zaplanowano tematy m.in. rozbudowa i modernizacja RIPOK, środki finansowe na budowę, innowacyjne technologie przetwarzania, współpraca pomiędzy RIPOK a gminami.

Odbędą się także po raz kolejny debaty w ramach Salonu Logistyki Odzysku oraz ogólnopolskiej konferencji „Gumowy Surowiec”.

Wyzwania, możliwości i edukacja

Sektor ochrony środowiska jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się części światowej gospodarki. Dlatego w Polsce, w Europie i na całym świecie poszukiwani są – i będą coraz częściej – specjaliści, inżynierowie, badacze, koordynatorzy projektów, menadżerowie, instalatorzy, technicy i pracownicy fizyczni różnych branż sektora ochrony środowiska. Stąd też podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu dobędzie się po raz pierwszy „Strefa Kariery Teraz Środowisko”. Tu będzie można zapoznać się z setkami aktualnych ofert pracy z rynku ochrony środowiska.

W nurt ewolucji gospodarki, wielu gałęzi przemysłu, dostosowujących się do nowych standardów oraz zmian klimatycznych wpisywać się będzie również Strefa Monitoringu Środowiska. To kolejne nowe wydarzenie targów, podczas paneliści omówią m.in. wpływ powietrza na zdrowie, środowisko i gospodarkę, przepisy unijne i krajowe w zakresie ochrony powietrza, środki finansowe na ograniczanie emisji czy też programy ograniczania niskiej emisji.

Nie zabraknie także edukacyjno-interaktywnej przestrzeni Miasteczko Ekologiczne. Będą to zebrane w jednym miejscu technologie, rozwiązania i inspiracje polskich oraz zagranicznych firm, które podpowiadają samorządom oraz mieszkańcom jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie. Planowane obszary tegorocznego Eko-Miasteczka: gospodarka odpadami, gospodarka wodna i OZE, kontrola zanieczyszczeń, inteligentne zarządzanie ruchem, parkingi, nowoczesna komunikacja, usługi publiczne, bezpieczeństwo, oświetlenie, efektywność energetyczna, nowoczesne systemy informatyczne w urzędach, szkołach, bibliotekach służące wielokanałowej komunikacji, edukacji, a także eliminacji barier dla osób wykluczonych, wielkie marki dla zrównoważonego rozwoju

 

Szczegółowe informacje o ekspozycji i wydarzeniach targów POL-ECO-SYSTEM na stronie www.polecosystem.pl

MM_Damian 2018-07-26T10:44:06+00:00 18 czerwca 2015|