Targi z pozytywną energią

Wiele branżowych konferencji, ważne rozmowy, ponad sześćdziesięciu  wystawców i  ponad 5.000 zwiedzających – w Targach Kielce przez dwa dni królowała tematyka gospodarowania odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii.

Targi Ekotech

Zamiast tradycyjnych trzech marcowych dni  – dwa dni rozmów o ekologii i środowisku. Organizatorzy postawili w tym roku na  intensywność i dynamikę. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbyły się już po raz szesnasty,  trwały od 5 do 6 marca. Zdaniem branży skrócona formuła targów to był strzał w dziesiątkę. Jerzy Grzegorz Frączek, Think-eco:

Jestem po raz pierwszy na targach jako wystawca – zwiedzałem wiele wystaw w Targach Kielce i podjąłem decyzję, żeby zaprezentować tu swoja ofertę. Musze zdecydowanie powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja – zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze oczekiwania. Prowadziliśmy rozmowy z klientami ze  Słowacji i Czech, naszą ofertę oglądali zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci, – praktycznie bez przerwy byliśmy zajęci . Targi Kielce mają świetna lokalizację, co na pewno też wpływa na liczbę zwiedzających wystawy – dobry dojazd z praktycznie każdego miejsca w kraju  czy bliskość granic – to mocne atuty. Dwa targowe dni wystarczą w zupełności  – zapewniają intensywność spotkań i zwiedzających, którzy widzą po co przyjechali.

Targi Ekotech

Ponad 60 wystawców targów EKOTECH, którzy przyjechali do Kielc z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski, stworzyło przestrzeń poświęconą nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska. Zakres branżowy wystawy i towarzyszących jej konferencji  i branżowych spotkań to  między innymi odzysk, unieszkodliwianie, transport odpadów czy segregacja odpadów a także gospodarkę odpadami komunalnymi. Ważne miejsce targowych halach zajmuje każdego roku  wspomaganie gospodarki odpadami  oraz wyroby dla gospodarki odpadowej – uszczelnienia składowiska i powierzchni terenu, wyposażenie składowisk i sortowni odpadów urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, pojemniki na odpady  czy urządzenia do transportu i usuwania odpadów. Stoiska wypełniają także urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków i pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz systemy i urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.

Targi Eko techW siedmiu branżowych konferencjach towarzyszących targom wzięło udział ponad 400 słuchaczy, z kolei w ramach Salonu Kooperacyjnego rozmowy podjęło 5 firm. Targi to bowiem świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji inwestorskich oraz szansa na znalezienie potencjalnych klientów w kraju, przed którym stoją duże wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami.

Po raz pierwszy targom EKOTECH  towarzyszył odbywający się równolegle Salon Zieleni Miejskiej, będący kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Obok roślin – nasion traw i  kwiatów, cebuli, bulw, kłączy kwiatów i drzewa, krzewów i  bylin prezentowany był także sprzęt i  narzędzia ogrodnicze oraz  maszyny do ogrodnictwa. Nie zabrakło także  systemów nawadniania czy też chemii ogrodowej.

MM_Damian 2018-07-27T12:01:09+00:00 6 marca 2015|