Sukces pierwszej edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2016

Targi Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2016 odbyły się w dniach 8-10 marca 2016 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. W ich trakcie swoją ofertę zaprezentowało 105 firm z branży na powierzchni 3300 m2, a hale wystawiennicze odwiedziło 3800 gości. To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że była to pierwsza edycja tego wydarzenia.

Podczas trzech dni targowych można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie techniki pakowania, logistyki magazynowania i opakowań. Zaprezentowana została szeroka gama maszyn i urządzeń pakujących, linie do pakowania, systemy dozowania i napełniania, systemy transportu wewnętrznego i magazynowania, opakowania z tworzyw sztucznych, kartonu, metalu i drewna, produkty użytkowe z kartonu, systemy etykietujące i etykiety i inne. Szeroko była prezentowana także oferta dla firm w zakresie doradztwa technicznego i finansowania projektów. W Strefie Recyklingu prezentowane były najnowsze rozwiązania z zakresu recyklingu opakowań dedykowane branży opakowaniowej, jak i segmentowi konsumenckiemu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy możliwości robotów ABB, w tym wielofunkcyjnego robota Yumi.  Sporą publiczność zgromadziły pokazy na stoisku Fenix System. Można było tam zobaczyć  maszynę pakującą z detektorem rentgenowskim oraz wózek magazynowy sterowany laserem. Inne ciekawe maszyny to drukarki 3D Phoenix stosowane m.in. do prototypowania opakowań. Szeroką gamę rozwiązań do sortowania i pakowania owoców i warzyw zaprezentowała firma Sorter. Firma AWMPak zaprezentowała na swoim stoisku rozwiązania do pakowania z Niemiec i Szwajcarii.

Nad programem targów nadzór sprawowała Rada Programowa Warsaw Pack w składzie:

Stanisław Tkaczyk, dyrektor COBRO/PIO – Przewodniczący Rady,
Hanna Żakowska, COBRO,
Krzysztof Kawczyński, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska KIG,
Krzysztof Baczyński, Prezes Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK,
Piotr Rukuszewicz, Wiceprezes Zarządu EKO-PAK, Przewodniczący Komisji Producentów Opakowań Związku
Iwona Schreuder, Członek Zarządu EKO-PAK, Przewodnicząca Komisji Producentów Żywności Związku
Jerzy Ziaja Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu.

Rada Programowa Warsaw Pack stanowiła równocześnie jury konkursu Golden Warsaw Pack  – na najlepszy produkt prezentowany na targach. Laureatami zostali: Technopol Group Sp. z o.o., Coffee Service Sp. z o.o., Fenix Systems Sp. z o.o. Wyróżnienia otrzymali: Boxes UA ( Ukraina ), Eurofoam Polska Sp. z o.o., 3D Phoenix Łukasz Kaczmarczyk, Di-Zet Bartosz i Anna Łowczyńscy Sp. J., Pak-Trend Z. Witkowski P. Witkowski Sp. J., Noweko Sp. z o.o. Galę rozdania nagród uświetnił koncert zespołu Recycling Band.

Targi Warsaw Pack 2016 odbywały się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To największy tego typu obiekt w Europie Środkowej. Jednak rekordowe 143 000 m.kw. powierzchni wystawienniczej to nie jedyny wyróżnik Ptak Warsaw Expo. Należy wspomnieć również o innowacyjnym systemie ekspozycyjnym oraz o doskonałej lokalizacji. Dzięki położeniu przy nowym węźle komunikacyjnym łączącym drogi S7, S8 i A2, z Ptak Warsaw Expo do centrum Warszawy można dojechać w 15 minut.

Już za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK 2017.

Fotorelacja z Targów WARSAW PACK 2016: http://www.targiopakowan.pl/fotorelacja.html

MM_Agnieszka 2018-07-25T14:58:16+00:00 6 kwietnia 2016|