O ochronie i bezpieczeństwie na targach Poleko

Podczas targów POLEKO będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym, wziąć udział w konkursie „Twoja czujka dymu” czy też stać się uczestnikiem manewrów ratownictwa medycznego. To wszystko dzięki obecności strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Ekologia to także bezpieczeństwo człowieka oraz jego ochrona przed różnymi zagrożeniami. Stąd nie dziwi obecność PSP na targach Poleko. W tym roku na stoiskach Państwowej Straży Pożarnej zostanie zaprezentowana działalność jednostek PSP w obszarze ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z: nowoczesnym sprzętem ratowniczym, służącym do usuwania zagrożeń chemiczno-ekologicznych, elementami nowoczesnego wyposażenia strażaków-ratowników, a także czujkami dymu i czadu oraz zasadami ich działania. Zwiedzający ekspozycję będą mieli możliwość porównania zmian jakie nastąpiły w strukturze i jakości używanego sprzętu ratowniczego na przestrzeni lat przez PSP.

Zeszłoroczne manewry strażackie podczas targów Poleko
fot. MTP: Zeszłoroczne manewry strażackie podczas targów Poleko

Ponadto zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursie pt. „Twoja czujka dymu” zorganizowanego w ramach promocji projektu kluczowego KW PSP w Poznaniu.

Podczas targów odbywać się również będą manewry ratownictwa medycznego strażaków Państwowej Straży Pożarnej z całej Wielkopolski. Podczas symulowanych zdarzeń drużyny ratowników PSP będą udzielać pomocy osobom poszkodowanym m.in. w wyniku wypadków drogowych, zatruć tlenkiem węgla, omdleń i zatrzymań akcji serca oraz oparzeń chemicznych i porażenia prądem. Manewry te odbywać się będą pomiędzy stoiskami wystawców, co podniesie poziom wiarygodności ćwiczeń, m.in. poprzez udział osób postronnych w symulowanych zdarzeniach.

W trakcie POLEKO odbędzie się także konferencja naukowo-techniczna zorganizowana przez Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., pod nazwą „Ochrona ludzi i środowiska przed poważnymi awariami. Doświadczenia i wnioski”. Celem konferencji jest prezentacja zagadnień związanych z bezpieczeństwem chemiczno-ekologicznym. Przedstawione zostaną doświadczenia i wnioski wynikające z procesu zapobiegania poważnym awariom oraz działań ratowniczych podczas ich wystąpienia. Konferencja odbędzie się w dniu 16.10.2014, godz. 10:00 – 14:30, pawilon 15, sala konferencyjna 1.D.

Więcej na www.poleko.mtp.pl


Zapraszamy do Salonu LOGISTYKI ODZYSKU >>

Podczas Targów POLEKO specjaliści z firmy M&M Consulting czekają na Państwa od 14 do 17 października w Pawilonie 5, sektor D, stoisko 129

2018-07-30T14:17:54+00:00 8 października 2014|