Nowy numer już dostępny!

Drodzy CzyteOkładka 16 mlolnicy,

oddajemy w Wasze ręce kolejny numer kwartalnika edukacji ekologicznej ,,MiniLO&Aniela’’. Tematem niniejszego wydania jest drugie życie baterii. Przenośne źródła prądu towarzyszą nam już niemal przy każdej wykonywanej czynności. Trudno sobie dziś wyobrazić dzień bez telefonów, laptopów, czy pracę bez samochodów czy na przykład wózków widłowych – wszystkie te urządzania działają dzięki akumulatorom.

Czy wiecie, że masa wprowadzonych baterii i akumulatorów w Polsce w 2015 roku wyniosła ponad 12 205 ton? To prawie tyle, ile razem ważyłoby 111 największych ssaków – płetwali błękitnych! To porównanie ukazuje, dlaczego poruszony temat jest bardzo ważny. W aktualnym numerze znajdziecie odpowiedzi na pytania: Co się dzieje, gdy źródło energii przestanie działać? Jak wygląda zamknięty cykl życia akumulatora? Jak odpowiednio postępować z zużytą baterią i akumulatorem?

Nie zabraknie również naszych stałych pozycji – łamigłówek, rebusów czy pomysłów na ciekawe, upcyklingowe ozdoby choinkowe (Święta zbliżają się wielkimi krokami). Tym razem w cyklu Mali Domownicy opiszemy Wam opiekę nad królikiem i również tego pupila będziecie mogli wykonać z papieru (origami na stronie 19).

EkoEdukatorów zapraszamy do lektury scenariusza zajęć dotyczącego właściwego postępowania z bateriami i akumulatorami. Mamy również nadzieję, że artykuł o Karkonoszach będzie stanowił inspirację do zorganizowania Waszym podopiecznym ciekawej zielonej szkoły w przyszłorocznym sezonie.

Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej najnowszego numeru MiniLO&Aniela:

Pobierz 16. Numer MiniLO&Aniela – Drugie życie baterii

2018-07-17T08:57:45+00:00 28 listopada 2016|