Kieleckie spotkania z energią!

Jak najlepiej korzystać z odnawialnych źródeł energii? Dlaczego „zielona energia” jest opłacalna? Jak dobrać kolektor słoneczny i czy czekają nas zmiany w opłatach za wywóz śmieci? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas targów ENEX, ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH, które już w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Targach Kielce.

„Energia jutra”, „energia przyszłości”, „zielona energia” – pod tymi znanymi wszystkim hasłami kryje się coraz popularniejsza i coraz bardziej doceniana energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych. Na czym polega jej dobrodziejstwo oraz wszystkie jej ekonomiczne i ekologiczne aspekty będą przez 3 dni stanowić temat przewodni kieleckich wystaw.

XVII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia to miejsce, w którym wystawcy  prezentują maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie  armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą. Stoiska targowe każdego roku wypełnia najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją już istniejących.

Tegorocznej edycji targów towarzyszy bogaty program bezpłatnych konferencji – ich pełny wykaz można znaleźć na stronie www.enex.pl . Organizatorzy przygotowali między innymi bezpłatne forum „ AGRO INWESTOR OZE – spotkania z inwestorami rolniczymi”, które odbędzie się 20 marca. Spotkanie ma na celu przedstawienie możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach rolnych. Wydarzenie będzie okazją do spotkania inwestorów rolnych, dostawców technologii i urządzeń, wykonawców i wszystkich osób zainteresowanych tematem potencjału energetycznego tkwiącego w gospodarstwach rolnych. O ile wykorzystanie biomasy jest już szeroko rozpowszechnione, warto zapoznać się z innymi technologiami wkraczającymi na polski rynek.

Z ekologią na ty!

XV Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH to z kolei wydarzenie poświęcone  nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska. Te targi to także miejsce, w którym poruszane są problemy palące dla branży, to miejsce komentowania ustaw, wyjaśniania przepisów i prezentowania nowych rozwiązań. Ekotech to miejsce zajmujące znaczącą pozycję na liście branżowych wydarzeń nie tylko pod względem szerokiej oferty prezentowanego sprzętu i rozwiązań technologicznych, ale właśnie także jeśli chodzi o konferencje, warsztaty, spotkania brokerskie czy praktyczne szkolenia. Pełen program wydarzeń towarzyszących targom EKOTECH dostępny jest na stronie. www.ekotech.targikielce.pl

Wystawy potrwają trzy dni – od 18 do 20 marca. Wstęp na targi jest bezpłatny po uprzednim zarejestrowaniu się. Godziny otwarcia targów:  18 oraz 19 marca  9.00-16.00; 20 marca 9.00-15.00.

MM_Damian 2018-08-03T11:04:14+00:00 19 marca 2014|