II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora

II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora 2016 to jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych dedykowanych firmom i instytucjom posiadającym w ofercie produkty i usługi poprawiające jakość i komfort życia osób w wieku 60+. Targi stanowią ważny element, planowanych na 2016r. III Łódzkich Senioraliów, organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi.

Dla zwiedzających (seniorów i ich rodzin) największą zaletą udziału w wydarzeniu jest możliwość poznania oferty produktów i usług stworzonych na miarę ich potrzeb poprawiających jakość i komfort życia, w dziedzinie zdrowia, medycyny, rehabilitacji, edukacji, turystyki i wypoczynku, urody czy też zagospodarowania czasu wolnego.

Dla wystawców kluczową korzyścią udziału w tym wydarzeniu jest możliwość prezentacji i promocji produktów i usług dedykowanych seniorom oraz nawiązanie współpracy biznesowej z innymi kontrahentami. Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora to idealne miejsce dla prezentacji oferty dla firm, instytucji i organizacji, które już teraz prowadzą działalność na rzecz seniorów lub też planują w najbliższej przyszłości poszerzyć ją o tą grupę odbiorców. Impreza jest doskonałą okazją do pokazania produktów i usług wśród najbardziej perspektywicznej grupy konsumentów, która posiada stałe i często wcale nie małe dochody.

Targi podzielone są na dwie strefy: AKTYWNEGO SENIORA i ZDROWEGO SENIORA. W każdej z nich swoją ofertę zaprezentują firmy, organizacje i instytucje, posiadające produkty i usługi poprawiające jakość i komfort życia osób w wieku 60+. Podczas targów odbędą się badania i konsultacje medyczne, zajęcia fitness, kursy udzielania pierwszej pomocy i samoobrony dla seniorów, zajęcia terapeutyczne, warsztaty komputerowe. Odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z porad w zakresie: planowania wakacji i spędzania wolnego czasu, praw konsumenta i bezpiecznego zawierania umów. Odbędą się również konkursy kulinarne i fotograficzne, spotkania z artystami oraz projekcje filmowe.

Targom towarzyszyć będzie Panel Dyskusyjny pt. „Srebrna gospodarka. Szansa czy zagrożenie dla biznesu”. Tematyka spotkania dotyczyć będzie zmian demograficznych, jakie zachodzą w polskim społeczeństwie i ich konsekwencji dla rozwoju rynku i prowadzenia biznesu. Udział w Panelu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Łódzkie. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja (al. Politechniki 1). W 2015 roku imprezę odwiedziło ponad 5 tys. zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało 80 wystawców z różnych branż.

Więcej informacji

2018-07-18T13:31:11+00:00 21 kwietnia 2016|