I Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

MiniLO&Aniela oraz Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zapraszają na I Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

 

W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” znajdą się miedzy innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki takie jak np. warsztaty ilustratorskie, warsztaty komiksowe oraz warsztaty związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. O przygotowanie rozwijających kreatywność zajęć zadba m.in. Akademia Wolnego Czasy i Mały Geniusz, dzięki nim wśród propozycji pojawią się warsztaty druku 3D, warsztaty teatralne i warsztaty kreatywnego pisania.

Atrakcjami będą również czytane na żywo bajki m.in. polskie wybrane przez Instytut Kolberga, chińskie i anglojęzyczne przygotowane przez wyd. Usborne a także wystawy, pokazy animacji i festiwalowa biblioteka. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości spotkania Ciekawskiego Georga ulubionego bohatera kreskówek oraz z warsztatów Książkowych Molików prowadzonych przez Ciotkę Książkulę. Specjalnie dla mniejszych dzieci powstanie kącik z zabawkami firmy trzymyszy.pl, będzie też działało małe kino przygotowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów m.in. Bohdana Butenkę, Pau, Sylwie Chutnik, Joannę Olech, Joannę Krzyżanek, Grzegorza Kasdebke, Rafała Kosika, Annę Brzezińską i Andrzeja Gondka. Na Festiwalu pojawi się także aktorka Barbara Bursztynowicz, która przeczyta wiersze Tuwima, Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować.

Przygotowana zostanie też strefa targowa gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” został objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka i Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz−Waltz.

MiniLO&Aniela zapraszają do wspólnej zabawy. Będziemy na stoisku nr 19.

W PROGRAMIE:
Makulaturowy upcycling
10:00-12:00, 16:00-18:00 ,
Zamieniamy makulaturę na stylowe przedmioty codziennego użytku – papierowe plecionki, orgiami…

Historia jednego odpadu papier
12:00-14:00 ,
– segregacja odpadów na czas – jak sprawnie i poprawnie selekcjonować odpady?
– quizy, krzyżówki, rebusy

Gra planszowa „EkoWyścig”
14:00-16:00 ,
MiniLO i Aniela zapraszają do rozegrania wyjątkowych wyścigów. Na zawodników czekają przygody, utrudnienia i miłe niespodzianki! Przy okazji dowiecie się, jak można wykorzystać zużyte opony. Możliwości jest naprawdę wiele. Do EkoWyścigu gotowi? START!

Każdy uczestnik zabaw otrzyma upominek!

festiwalczytajmy.pl

2018-07-18T10:06:45+00:00 18 września 2014|