Aktywne 50+

Aktywnym można być w każdym wieku. Wystarczą tylko chęci. Przekonali się o tym mieszkańcy miasta Marki, którzy wzięli udział projekcie „Aktywni mieszkańcy 50+”. Projekt, z budżetu Miasta Marki, realizowany jest przez Fundację Fabryka Muzyki. Ruszył w sierpniu i cieszy się ogromnym powodzeniem. Mimo, że zajęcia już trwają, zainteresowane osoby nadal zapisują się na listę rezerwową.

Celem projektu jest aktywizacja osób z grupy wiekowej 50+ poprzez zapewnienie bezpłatnego udziału w wykładach oraz warsztatach.

Najbardziej popularne są zajęcia sportowe oraz „Poznajemy nowoczesny świat” czyli komputerowe – mówi Patryk Janusz Prezes Fundacji Fabryka Muzyki. – To bardzo pozytywne gdyż świadczy, że ludzie w wieku dojrzałym oraz seniorzy pragną być aktywni, tylko trzeba im to umożliwić – dodaje.

W ramach projektu odbywają się także zajęcia artystyczne podczas których uczestnicy tworzą biżuterię oraz zdobią przedmioty techniką decoupage. Kolejne to pierwsza pomoc, a także profilaktyka zdrowia gdzie słuchacze wykładów dowiedzą się jak rozpoznać m. in. udar, wylew, jak odpowiednio się odżywiać czy w jaki sposób minimalizować ryzyko zachorowania na różne choroby. Każdy kto zapisywał się na zajęcia, mógł wybrać od dwóch do czterech modułów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Projekt jest realizowany do grudnia 2014 r.

SeniorLO 50+ towarzyszy wydarzeniu – na zajęciach możecie otrzymać naszą drugą zapowiedź wydawniczą.

2018-07-19T10:22:46+00:00 3 września 2014|