„Akademia Wyobraźni Play-Doh” po raz kolejny w przedszkolach

600 placówek w całej Polsce już od września bawi się z „Akademią Wyobraźni Play-Doh”. Ogólnopolski Program Edukacyjny dla przedszkoli rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie wśród dzieci.

Już po raz kolejny Akademia przekazuje placówkom przedszkolnym bezpłatny pakiet materiałów oraz zestawy ciastoliny Play-Doh do realizacji warsztatów kreatywnych z dziećmi. Karty pracy zostały opracowane w sposób umożliwiający rozwój umiejętności manualnych dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. To właśnie poprzez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów na tworzenie nowych form z ciastoliny, dzieci uczą się kreatywnego i twórczego myślenia.

V Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh” obejmuje swoim zasięgiem 600 przedszkoli zarówno publicznych, jak i prywatnych. Za pośrednictwem strony internetowej www.akademia-playdoh.pl ogłaszane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz dostarczane są bieżące informacje na temat wyników konkursu i ogólnego rozwoju programu.

W tej edycji przewidziane są 4 comiesięczne konkursy dla przedszkoli oraz 2 konkursy dla rodziców. Tematy, instrukcje, zdjęcia prac i ogłoszenia zwycięzców znajdują się na stronie internetowej Akademii Wyobraźni. Konkurs główny dla przedszkoli odbędzie się w październiku. Dodatkowo proponujemy zorganizowanie „Dnia Kreatywności” przez placówki z użyciem ciastoliny Play-Doh, i nadesłanie nam z niej relacji. Dla placówki, która nadeśle najciekawszy filmik przyznamy nagrodę w postaci zorganizowania „Dnia Kreatywności z Akademią Wyobraźni Play-Doh”.

Patronat Honorowy nad Akcją objęła Europejska Galeria Malarstwa – Touch of Art.

2018-07-17T12:26:52+00:00 22 września 2015|