Tłumy młodzieży podczas Targów Edukacyjnych w Lublinie!

Oferta uczelni wyższych i szkół średnich, najnowsze możliwości kształcenia, seminaria, porady ekspertów, występy na scenie, szerokie grono zainteresowanych – tak w skrócie można opisać Targi Edukacyjne, które w dniach 24-25 marca 2015 roku odbyły się w Targach Lublin.

 

XI edycja Targów Edukacyjnych oraz współtowarzyszący Salon Książki i Wyposażenia Szkół przeszły już do historii! Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło do  Lublina 103  Wystawców oraz ponad 10 tysięcy Zwiedzających. Targi Lublin stały się na dwa dni miejscem spotkać placówek edukacyjnych z młodzieżą, która boryka się z wyborem szkoły oraz  odpowiedniej ścieżki kształcenia.

Podczas Targów Edukacyjnych swoją ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły wyższe z Lublina. Ponadto w targach wzięły udział uczelnie z innych miast Polski, m.in. z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i Białej-Podlaskiej. Po raz pierwszy na tej imprezie pojawiła się propozycja dla młodzieży zagranicznej – spośród ponad 40 uczelni wyższych, aż 15 zaproponowało ofertę zajęć prowadzonych w językach obcych takich jak: angielski, rosyjski, włoski, szwedzki, hiszpański i norweski.

 

SZEROKI WACHLARZ SZKOLEŃ I PREKLEKCJI

Doradcy edukacyjni z Ambasady amerykańskiej, Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i American Corner w Lublinie odpowiedzieli na pytania młodzieży  i przeprowadzili prelekcje na temat możliwości wyjazdu na praktyki w USA. Natomiast Firma ALBION HOUSE doradziła jak wyjechać do Australii w celach naukowych.

Poza ofertą edukacyjną Zwiedzający mogli zapoznać się z propozycją biur podróży oferujących wyjazdy wakacyjne i naukowe dla młodzieży.

 

Dodatkową atrakcją było seminarium prowadzone przez Stowarzyszenie „EkoLubelszczyzna” dotyczące zdrowej żywności dla szkół, połączone z degustacją ekologicznych produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska pokazowe praktycznej nauki w zawodzie mechanik samochodowy, kucharz oraz fryzjer.

Patronat honorowy nad Targami Edukacyjnymi objęli Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski,  Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz oraz  Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Patronat medialny objęło wiele wydawnictw i portali branżowych oraz lubelska telewizja i radio.

 

POKAZY NA SCENIE

Dopełnieniem imprezy były występy artystyczne i pokazy sceniczne uczniów lubelskich szkół, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na scenie można było podziwiać występy taneczne i wokalne, pokaz samoobrony, występ grupy cheerleaderek, pokazy dynamiczne klas wojskowych oraz  pokazy sportowe.

 

DARMOWE PRAWO JAZDY DLA ZW

Podczas uroczystego otwarcia Targów Edukacyjnych został rozstrzygnięty konkurs „Wygraj Darmowy Kurs Prawa Jazdy”, który był jedną z atrakcji tego wydarzenia.  Laureatka konkursu otrzymała bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B ufundowany przez Firmę AUTO-HOLIK  oraz Akademia Auto Świat z Lublina.

 

 KONKURS – FORMA PROMOCJI TARGOWEJ

W konkursie na najlepszą formę promocji targowej nagrodę  główną otrzymał Zespół Szkół nr 5 w Lublinie – XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II oraz Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Lublinie.

 

XI Edycja Targów Edukacyjnych oraz III edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół dobiegły końca. Przedsięwzięcie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Wszystkim Wystawcom i Zwiedzającym, którzy tworzyli z nami to wydarzenie jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy serdecznie na przyszłoroczną edycję.

2018-07-17T13:03:54+00:00 31 marca 2015|