Targi VIVA SENIORZY – VII edycja za nami

TARGI VIVA SENIORZY – VII EDYCJA ZA NAMI !

22 i 23 kwietnia targi odwiedziło, według statystyk Międzynarodowych Targów Poznańskich, blisko 4000 osób! Dziękujemy Państwu, że byliście z nami. Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z imprezy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.

W uroczystym otwarciu siódmej edycji targów VIVA SENIORZY!, udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Miasta Poznań. W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyły także wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sali Ziemi.

Wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek podczas targów jest nieocenione. Bez ich udziału i pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak dużej imprezy. W tym roku pracowało z nami ponad 40 osób w różnym wieku, dzięki czemu wciąż towarzyszyła nam niesamowita międzypokoleniowa energia. Dziękujemy Wam z całego serca!

W warsztatach edukacyjnych zorganizowanych podczas targów VIVA SENIORZY! wzięło udział blisko 250 uczestników i uczestniczek. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy sportowe np. Nordic Walking, gimnastyka kardiologiczna, Tai Chi, a także pokazy taneczne przygotowane przez m.in. Raj Seniora czy Zespół Zakręcone Babki. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, a organizatorom za pasję i wysiłek włożony w ich przygotowanie i realizację.

BADANIA PROFILAKTYCZNE

Targi VIVA SENIORZY!  to nie tylko pokazy sportowe czy warsztaty, ale także badania profilaktyczne (m.in. pomiar cukru, pomiar ciśnienia, wskaźnik masy ciała). Specjaliści z zakresu dietetyki, kardiologii, okulistki i rehabilitacji udzielali bezpłatnych porad.

 

KONCERTY W SALI ZIEMI

Targi VIVA SENIORZY! to również uczta dla miłośników dobrej muzyki. W ramach tegorocznej edycji targów mogliśmy usłyszeć: koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego, Maję i Andrzeja Sikorowskich, koncert Tercetu Egzotycznego. Uroczystej inauguracji towarzyszył występ zespołu Dixie Company. W sobotę, w samo południe wystąpił dla Państwa Tadeusz Drozda z autorskim programem
kabaretowym. Podczas tegorocznej edycji targów Michał Fogg – prawnuk Mieczysława Fogga zaprosił Państwa do wspólnego tańca w rytmach starych i dobrze znanych przebojów.

Do Zobaczenia za rok !

 

 

2018-07-18T13:21:40+00:00 3 czerwca 2016|