Targi Edukacyjne w Lublinie już za nami

Ponad 9,5 tysiąca osób odwiedziło dwunastą edycję Targów Edukacyjnych, która odbyła się 17-18 marca w Lublinie. Wydarzenie już od kilkunastu lat stanowi impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji. Jego tegoroczna odsłona, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej, także stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez dla młodzieży.

Targi impulsem do podjęcia decyzji

W tym roku w Targach Edukacyjnych oraz Targach Sprzętu Szkolnego i Pomocy Dydaktycznych udział wzięło 115 Wystawców. Młodzież z Lublina i okolic miała okazję zapoznać się z propozycjami lubelskich szkół średnich oraz uczelni z całej Polski. Natomiast nauczycieli i osoby zarządzające placówkami oświatowymi mogły zainteresować oferty  sprzętu komputerowego i audiowizualnego, programów i pomocy multimedialnych oraz gier edukacyjnych.

– Jeżeli uważamy, że celem edukacji jest lepszy start w życiu, to Targi Edukacyjne są tego dowodem. Bogata oferta edukacyjna, bezpośrednie rozmowy z uczniami, prezentacje szkół – to wszystko daje młodym ludziom wskazówki w odpowiedzi na pytanie „co dalej”? Mamy nadzieję, że wielu z nich  wyszło z targów pewnych swoich wyborów i śmiało patrzących
w przyszłość – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów Edukacyjnych.

Impulsem do szukania odpowiedzi na pytania dotyczące planowania swojego życia zawodowego był także warsztat  zorganizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Na scenie Targów Edukacyjnych swoje talenty prezentowali uczniowie z lubelskich szkół. Pełne pasji, bardzo ekspresyjne i  energetyczne pokazy towarzyszyły targom przez dwa dni. Nie zabrakło śpiewu, tańca, gry na instrumentach czy musztry.

Profesjonaliści w akcji

Zapach świeżo upieczonych rogalików,  błyski fleszy i odgłosy pracujących mechanizmów.  Po raz pierwszy na Targach Edukacyjnych powstała Lubelska Strefa Zawodów. Na siedemnastu stanowiskach uczniowie z lubelskich szkół zawodowych zaprezentowali w bardzo praktyczny sposób umiejętności nabywane na różnych kierunkach. Na swoich stanowiskach stawili się m.in. przyszli kucharze, elektrycy, mechanicy, plastycy czy muzycy. Pełna lista prezentowanych zawodów jest dostępna >>> TUTAJ.  Strefa powstała z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Nagrody dla najbardziej zaangażowanych

Komisja Konkursowa przyznała dwie nagrody oraz trzy wyróżnienia w kategorii Forma Promocji Targowej Targów Edukacyjnych oraz Targów Sprzętu Szkolnego i Pomocy Dydaktycznych. Nagrodę otrzymała Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. K. K. Baczyńskiego. Wyróżnienie – Uniwersytet Medyczny w Lublinie, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie oraz firma ALASKA II Systemy Uzdatniania Wody.  W konkursie „Wygraj kurs na prawko” zwyciężyła Pani Agata Piątek, która wykazała się kreatywnością w wykonaniu zadania konkursowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli razem z nami Targi Edukacyjne oraz Targi Sprzętu Szkolnego i Pomocy Dydaktycznych 2016. Kolejna edycja wydarzenia za rok.

Zapraszamy do śledzenia strony www.edukacja.targi.lublin.pl.

2018-07-17T11:10:13+00:00 29 marca 2016|