Relacja z Targów EcoFamily Ekologia dla Rodziny w Kielcach

Ekologia dla rodziny i dla biznesu 

Było zdrowo, smacznie i tłoczno

Wszyscy, dla których ekologia w codziennym życiu jest kwestią priorytetową skupili swoją uwagę na targach EcoFamily Ekologia dla Rodziny. To właśnie na tej wystawie, swoją ofertę prezentowało ponad 150 firm, a obejrzało ją 6000 zwiedzających. Targowe stoiska wypełniła ekologiczna żywność, odzież i kosmetyki; nie zabrakło również produktów tradycyjnych, a także wyrobów regionalnych.

Degustacje i rozmowy biznesowe….

Na odwiedzających targi duże wrażenie robiła przede wszystkim różnorodność proponowanych towarów. Ogromnym plusem było to, że produktów można było spróbować i dokonać zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak wystawcy przygotowali również ofertę dla przyszłych partnerów biznesowych. I pod tym względem wystawa w Targach Kielce spełniła oczekiwania.

ecofamily-2016-bp-07

Jestem naprawdę bardzo zadowolony – mówi Damian Darowski, firma Bio-logico z Nysy – nie spodziewałem się takiej ilości klientów biznesowych. Udało mi się dziś nawiązać kontakt z partnerami z Zamościa, gdyby nie te targi po prostu nie mielibyśmy okazji spotkać się i porozmawiać.

ecofamily-2016-bp-08

Merytorycznie o ekologii

Po raz kolejny w czasie ECOFAMILY odbyła się konferencja organizowana przez Jednostkę Certyfikującą EKOGWARANCJA PTRE. W czasie spotkania omówiono ramowy plan działań dla żywności i rolnictwa ekologicznego w Polsce na lata 2014 – 2020. Rozmawiano także o rynkach zbytu eko produktów rolnych, a w tym o głównych kanałach dystrybucji w handlu detalicznym czy o ekologii w branży HoReCa. Specjaliści dyskutowali również o produkcji oraz promocji żywności najwyższej jakości, a także mocy startych nasion. Zwieńczeniem konferencji były prezentacje gospodarstw ekologicznych z „Małego Podlasia”.

2018-07-17T11:35:39+00:00 2 lutego 2016|