Przygotuj z wnukiem eko zabawkę

Opiekujesz się wnuczkami? A może akurat maluchy przyjechały Cię odwiedzić? Za oknem deszcz i zaczyna dopadać Was nuda? Podrzucamy Wam kilka pomysłów na wspólną zabawę.

Makaronowe korale

Wystarczą różnego rodzaje makarony – nitki, kokardki, kolanka czy łazanki i można stworzyć cały magiczny świat. Macie farby? Jeszcze lepiej. Możecie robić piękne korale, bransoletki, wisiorki, broszki czy nawet wyklejane makaronowe obrazki.

Papierowe cuda

Wystarczy trochę kwadratowych kartek i w mgnieniu oka wyczarujecie cuda z orgiami. W internecie znajdziecie mnóstwo instrukcji na wykonanie żurawi, kotków, żyraf, żabek, kwiatków i wiele, wiele innych inspiracji. Z zużytych gazet możecie zrobić pirackie czapki. Z kolorowych papierów można zrobić piękne wycinane serwetki. Coś praktycznego? Nie ma problemu! Możecie zrobić zakładki do książek, podkładki pod kubek, maty na stół.

Rolki po papierze

Trochę wyobraźni i możecie wyczarować cudny las. Wystarczą puste rolki po papierze toaletowym, papier kolorowy, klej i flamastry. Możecie zrobić drzewa, kwiaty, grzyby a nawet zwierzątka. Rolki również doskonale przydają się do wykonania wyścigówek czy torów przeszkód.

Patyczki od lodów

Zróbcie z nich puzzle! Wystarczy prosty rysunek lub naklejony obrazek i gotowe!

Plastikowe pojemniki

Po odpowiednich przeróbkach powstaną z nich piękne dzbanuszki, pojemniki na kredki czy inne drobiazgi.

Masa solna

Przygotujcie masę solną i lepcie z niej co tylko podpowie Wam wyobraźnia. Zwierzątka, rośliny, zabawki. Potem utrwalcie je w piekarniku i pomalujcie farbami.

Teatrzyk kukiełkowy

Postacie możecie powycinać z gazet i przykleić je do słomek do napojów. Teraz wystarczy tylko zrobić scenę i przedstawienie można zaczynać.

Pomysły tak naprawdę wymagają odrobiny wyobraźni i zaangażowania. Materiałów potrzebne jest niewiele. Zazwyczaj posiadamy je w domu. A być może warto mieć w zanadrzu takie pudełko z przyborami plastycznymi – na pewno przydadzą się aby odgonić nudę i spędzić udane i kreatywne popołudnie z wnukami.

2018-07-19T10:47:27+00:00 2 lipca 2014|