Parada seniorów już za 4 dni!

Jest pierwsza, jest ogólnopolska, jest optymistyczna – i dlatego warta zainteresowania:

Parada Seniorów 2014 wyrusza z Placu Konstytucji już 28 czerwca w samo południe. Na jej czele stanie DJ Wika. Po paradzie organizatorzy zapraszają na Piknik Pokoleń – swoisty festiwal z kilkudziesięcioma wydarzeniami. Parada i Piknik są międzypokoleniowe – zapraszamy seniorów dzisiejszych i jutrzejszych.

 

Parada Seniorów oraz następujący po niej Piknik Pokoleń to wielkie święto osób w tzw. trzecim wieku, a także ich przyjaciół i rodzin.  Wyjście na ulice Warszawy to symboliczna prezentacja grupy społecznej seniorów i seniorek – próba pokazania ich energii, potencjału, twórczości, ale również problemów i postulatów. A przede wszystkim wielkiej różnorodności społeczności liczącej dziś niemal dziesięć milionów osób, które są lub, w ciągu kilku lat, będą seniorami.

Parada będzie wesoła, kolorowa i optymistyczna, ale nie infantylna i naiwna. Dzisiejsi oraz przyszli seniorzy są bowiem grupą, która poważnie traktuje swoje sprawy i sama chce być poważnie traktowana.

Poprzez Paradę chcemy pokazać, że:

  • Społeczność osób starszych jest bardzo zróżnicowana. Mamy rozmaite talenty i ambicje, ale również problemy i potrzeby. Nie można nas traktować tak samo i po macoszemu;
  • Seniorzy to osoby często wymagające wsparcia, ale nie upośledzone – posiadające swoją godność i wrażliwość, mające prawo do szacunku od innych i mogące oczekiwać troski;
  • Osoby w Trzecim Wieku to dobro narodowe o które powinno się dbać. Dziesiątki lat pracy oraz wiedza i doświadczenia to wciąż niewykorzystany kapitał;
  • Konieczne są głębokie zmiany polityk społecznych obejmujących osoby starsze oraz wszystkie te, które w przyszłości wejdą w trzeci wiek. Seniorzy zabiegają o wspólnotowe sprawy, chcą lepszego świata dla swoich dzieci czy wnucząt.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem czasopisma SeniorLO 50+

Podczas „Pikniku Pokoleń” coś dla siebie znajdą również osoby, które nie są obojętne na sprawy ekologii. Będą miały one okazję wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Jak poprawnie segregować odpady?„, organizowanych przez firmę M&M Consulting, wydawcę czasopisma „SeniorLO 50+”.  – Opowiemy o odpadach i pokażemy, że nie są to jedynie śmieci – zapowiadają organizatorzy. Przybliżone zostaną również problemy związane z gospodarką odpadami – wytwarzaniem odpadów, wpływem na środowisko przyrodnicze oraz na zdrowie ludzi. Warsztaty udowodnią, że segregacja odpadów wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Osoby, które poprowadzą warsztat wytłumaczą również, jak można zagospodarować coś, co wydaje się bezużytecznym śmieciem. Wytłumaczą również, co nadaje się do przetworzenia.  I wreszcie – w jaki sposób zrezygnować ze społeczeństwa konsumpcyjnego na rzecz społeczeństwa recyklingu. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny – będzie wesoło i pouczająco.

 

 Zobacz program Parady Seniorów 2014 >>

 

Wszystko o Paradzie Seniorów na:

www.parada.zaczyn.org oraz naszych facebookowych profilach.

Informacji udziela: Przemysław Wiśniewski, 534-701-114, zaczyn@zaczyn.org

2018-07-19T11:21:21+00:00 23 czerwca 2014|