O idei smart na targach Pol-Eco-System

Jakie możliwości dają inteligentne rozwiązania i nowe technologie? Czy polskie miasta i regiony, które już rozpoczęły realizowanie strategii inteligentnego rozwoju są zadowolone z efektów? O tym jak idea smart city sprawdza się w rzeczywistości będzie się można dowiedzieć podczas konferencji „Inteligentne rozwiązania dla samorządu terytorialnego”, która odbędzie się podczas targów POL-ECO-SYSTEM W Poznaniu (27-30.10.2015 r.).

Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych

Konferencja, której organizatorami są Centrum Badań Metropolitalnych UAM w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie odbędzie się w ramach SMART REGION – Salonu Produktów i Usług dla Samorządów na targach POL-ECO-SYSTEM.

Wydarzenie dedykowane jest do włodarzy regionów, miast i gmin z całej Polski oraz przedstawicielom biznesu, którzy realizują inteligentne rozwiązania w obszarze nowych technologii, infrastruktury, budownictwa, ekologicznego transportu, efektywnego wykorzystania energii czy IT. W panelach zaprezentowane zostanie nowe istotne podejście w finansowaniu idei Smart oraz badań i innowacji w okresie 2014 –2020.

 

PROGRAM KONFERENCJI

10.00 – 11.30

Sesja I: Idea Smart w zarządzaniu i rozwoju jednostek samorządu terytorialnego

Celem panelu jest debata nad ideą Smart w samorządzie terytorialnym oraz jej wdrażaniem w zarządzaniu i planowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego.

Wprowadzenie:
Prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek. Dyrektor Centrum Badań Metropolitalnych UAM

Dyskusja

11.30 – 12.00: Przerwa kawowa

12.00 – 13.30

Sesja II: Źródła i metody finansowania projektów Smart

Infrastruktura dla rozwoju polskich miast i regionów, perspektywa budżetowa UE na lata 2014-2020 jako wielki polski projekt inwestycyjny. Jak skoordynować potrzeby, interesy i zadania państwa, samorządów i obywateli. Celem panelu jest przedstawienie doświadczeń oraz możliwości finansowego wsparcia projektów SMART przez Unię Europejską.

Wprowadzenie:
Prof. UAM dr hab. Paweł Churski , Kierownik Zakładu Analizy Regionalnej UAM

Dyskusja

Udział w konferencji dla uczestników targów POL-ECO-SYSTEM jest bezpłatny. Więcej wydarzeń na stronie www.polecosystem.pl

Tańsze bilety na targi są dostępne on-line na stronie www.mtp24.pl

2018-08-02T09:51:06+00:00 3 maja 2014|