Najważniejsze spotkanie branży opakowań za nami! Frekwencyjny sukces 8. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations

Rekordowa liczba 4,5 tys. branżowych specjalistów odwiedziło 8. edycję Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w poszukiwaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

– To najlepsza impreza w Polsce jeśli chodzi o opakowania i nie mogło nas na niej zabraknąć (…) Świadomość konsumenta jest coraz większa, a wraz z nią rosną oczekiwania. Trzeba im sprostać, a inspiracje do zmiany znajdziemy właśnie tu, na Targach Packaging Innovations – mówił Robert Baczmaga, zwiedzający z firmy Delphi Błonie.

Podczas minionego wydarzenia, które odbyło się w dniach 12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa ofertę zaprezentowało 200 wystawców, wśród których znalazły się czołowe firmy z Polski i zagranicy, m.in. z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech, Ukrainy, czy Litwy. Zainteresowanie udziałem było tak duże, że po raz pierwszy organizator Targów Packaging Innovations postanowił otworzyć dodatkową halę wystawienniczą.

– Od kilku lat to wydarzenie ma ugruntowaną pozycję, co sprawia, że pojawia się tutaj ogromna ilość zwiedzających, którzy są konkretni, wiedzą po co przychodzą i o co pytają. Cenimy sobie udział w Targach Packaging Innovations i cieszymy się, że z roku na rok są one coraz większe – mówił Bolesław Jasinowicz z firmy Fano.

Kontakty biznesowe i wiedza

W ocenie obecnych na Targach ekspertów, półki sklepowe w Polsce zmieniają się w sposób niezwykle dynamiczny i marki powinny za tą zmianą podążać. Dlatego niewątpliwą zaletą wydarzenia organizowanego przez firmę Targi w Krakowie jest bogaty program towarzyszący, obejmujący  m.in. aż dwie strefy workShops, w których równolegle prowadzone były bezpłatne wykłady oraz warsztaty.

– Zaproponowałem uczestnikom prezentacji, by spojrzeli na opakowanie nie tylko od strony projektowania graficznego, ale także na aspekty funkcjonalne. By myśleli w kategoriach wyzwań, zrewidowali swoje półki i podejście personelu w sklepie. Wszystko po to, by efekt końcowy był tożsamy z tym, który założył brand manager – mówił Robert Lis z firmy DS.Smith, podczas wykładu Opakowanie w marketing mix`ie: 9 sposobów na większą sprzedaż.

Warto wspomnieć, że wśród tegorocznych gości specjalnych znalazł się jeden z najsłynniejszych polskich twórców okładek płyt muzycznych – Grzegorz Piwnicki (ps. Forin).

Wspieramy polskie talenty!

W trakcie Targów swoje pomysły na niezwykłe opakowania prezentowali nie tylko wystawcy, ale także najzdolniejsi twórcy młodego pokolenia. W ramach Strefy Studenta odbył się konkurs na najlepsze projekty. Profesjonalne Jury wytypowało laureatów:

I miejsce – Agnieszka Dudzińska – za  projekt „Pucius”, który umożliwia powtórne wykorzystanie opakowań na obuwie.

II miejsce – Aleksandra Gos – za “Hang On – take away soap”, czyli projekt opakowania na mydło turystyczne , które po otwarciu staje się wiszącą mydelniczką.

III miejsce – Daria Kondracka – za „FLIK”, czyli opakowanie sprzedażowe na obuwie, które po przekształceniu umożliwia transport zawartości.

Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem Targów, głosowali także internauci, według których podium wyglądało następująco:

I miejsce – „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

II miejsce – „Hang On – take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

III miejsce – „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

Udział w Strefie Studenta to dla młodych projektantów szansa na promocję swojego talentu i zaistnienie w branży.

Od najsłynniejszego… po najbardziej innowacyjne opakowania

Niewątpliwą ozdobą 8. edycji Targów była ekspozycja oryginalnego dzieła Andy Warhola – legendarnej puszki Campbella, uznawanej za najsłynniejsze opakowanie świata. W EXPO XXI Warszawa został zaprezentowany certyfikowany print z 1969 r. – odręcznie podpisany przez autora i ostemplowany nr 112 (z wszystkich dostępnych 250 kopii serigrafii) o wymiarach 89 cm x 58,42 cm. Jego wartość na światowych aukcjach waha się od 70 do 100 tys. €. Dzieło niewątpliwie podniosło prestiż wydarzenia, wzbudzając ogromne zainteresowanie uczestników.

Zapraszamy za rok!

Tymczasem już dziś organizatorzy Targów zapraszają na ich 9. edycję, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2017 r. w EXPO XXI Warszawa.

– Jesteśmy niezwykle dumni z kierunku i tempa rozwoju Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Firma Targi w Krakowie kupiła firmę easyFairs Poland dzięki czemu mogliśmy wykorzystać doświadczenie płynące z obydwu firm i dostarczyć naszym klientom jeszcze większego zadowolenia z udziału w targach. Ogromne, rekordowe zainteresowanie zwiedzających, liczny udział polskich i zagranicznych firm, współpraca z największymi markami obecnymi w naszym kraju i uznanymi ekspertami, tak można podsumować Targi Packaging Innovations – mówi Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie, organizatora Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

 

Szczegóły już niebawem na stronie www.packaginginnovations.pl

MM_Agnieszka 2018-07-25T14:36:05+00:00 19 kwietnia 2016|