Jedno wydarzenie w miejsce kwartetu targów

27-30 października 2015 r., Poznań

Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec – znane branży imprezy targowe w zeszłym roku odbyły się po raz ostatni w starej formule. W wyniku rebrandingu nastąpiło połączenie kwartetu targów w jedno wydarzenie – Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM (27-30 października 2015 r.). Co niosą ze sobą te zmiany?

– Możemy tu mówić o potencjale jedynki. Mam na myśli nie tylko połączenie czterech imprez branżowych w jedno wydarzenie, ale też ulepszenie formuły w podejściu do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju jako całości – informuje Łukasz Lohr, dyrektor  poznańskich targów POL-ECO-SYSTEM. – Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w ekosystemie, tak w ramach nowego wydarzenia nastąpi płynne przenikanie wiedzy oraz nowych technologii, stając się inspiracją do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań z zakresu ochrony środowiska.

Rewolucja w pawilonach

Bazując na doświadczeniach targów POLEKO, KOMTECHNIKA, GMINA i DWORZEC w pierwszej kolejności zdecydowano się na zmiany w zakresie ekspozycji. Na jesiennych targach oferta wystawców będzie prezentowana w ramach 7 dopełniających się salonów:

  • AQUA – TECH – Gospodarka wodno-ściekowa, ochrona przeciwpowodziowa
  • GREENPOWER – Salon Czystej Energii
  • ECO-PROTECT – Technologie Ochrony Środowiska
  • RECYKLING – Salon Gospodarki Odpadami i Recyklingu
  • KOMTECHNIKA – Salon Techniki Komunalnej
  • CITY TRANS PROJEKT – Transport Zrównoważony
  • SMART REGION – Salon Produktów i Usług dla Samorządów

Oznacza to, że technologie i rozwiązania z branży wodnej, OZE czy też rewitalizacji będą uzupełniać zagadnienia związane z wydajnością w gospodarowaniu odpadami, minimalizacją zanieczyszczeń, jak też kwestie poświęcone usprawnieniu funkcjonowania jednostek samorządowych. Taki model targów sprzyja wymianie doświadczeń z wszystkich obszarów związanych z ochroną środowiska – zarówno  świata biznesu, nauki, polityki, mediów, jak i środowisk opiniotwórczych. Daje to szansę na pełniejsze wykorzystanie potencjału edukacyjnego i biznesowego imprezy.

International Trade Fair of Technologies and Products for Sustainable Development and Municipal Services Pol-eco-system

Wymiana doświadczeń

Przemodelowanie zakresu tematycznego targów POL-ECO-SYSTEM skutkuje też zmianami jeśli chodzi o program wydarzeń. Otwarta formuła debat, praktyczne przykłady, bezpłatne konsultacje eksperckie, czy wsparcie partnerów merytorycznych (instytucje rządowe, izby i stowarzyszenia branżowe, kluczowe media) – to jedne z istotniejszych zmian w programie targów, które mają służyć budowaniu wiedzy o zrównoważonym rozwoju na różnych płaszczyznach ekologii.

Na targi zaproszone zostaną też nowe grupy zwiedzających – rolnicy, leśnicy, zarządcy obiektów sportowych, największe firmy produkcyjne.

Warto podkreślić, że dzięki połączeniu czterech imprez branżowych, targi POL-ECO-SYSTEM stały się największym w Polsce wydarzeniem poświęconym innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.

Patronat nad POL-ECO-SYSTEM objął już Minister Środowiska, a tematem przewodnim pierwszej edycji wydarzenia jest „Ochrona powietrza”.

Targi POL-ECO-SYSTEM odbędą się w dniach 27 -30 października 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. www.polecosystem.pl

MM_Damian 2018-08-02T09:59:28+00:00 2 maja 2014|