IX Mistrzostwa Polski Branży Transportowej i Logistycznej w halowej piłce nożnej

W dniach 22-23 lutego 2014r. w Toruniu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów z całego kraju, reprezentujących swoje firmy. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano mecze fazy grupowej, które wyłoniły potencjalnych faworytów mistrzostw. W pierwszej rundzie turnieju najlepiej zaprezentowały się drużyny: Izotransu Trzemeszno, oraz Emtor Toruń i Pol-Miedź Trans Lubin. Zespoły te dość wyraźnie wygrały swoje grupy.

Po kilkuletniej przerwie, wrócił w szeregi uczestników mistrzostw zespół Maja Trans Sped Żnin i poczynał sobie bardzo dobrze, wygrywając grupę B, pierwszej rundy turnieju. Z pozostałych drużyn, dobrze zaprezentowały się zespoły FM Logistic, DB Schenker oraz turniejowych debiutantów: Rhenus Logistic i Panalpina Polska.

W niedzielę 23 lutego, rozgrywki rozpoczęły się od meczów o tzw. „Pucharu Pocieszenia Mistrzostw”. Najlepsza wśród drużyn walczących o ten puchar okazała się ekipa DSV Road Polska.

W II rundzie turnieju głównego, rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Faworyci mistrzostw, w większości awansowali do fazy finałowej. Niespodzianką było tylko, odpadnięcie na tym etapie zespołu FM Logistic, który w pierwszym meczu wyraźnie przegrał z zespołem Biedronka Logistyka Grudziądz a w drugim po zaciętej walce uległ silnej drużynie Pol-Miedź Trans Lubin. Zespół z Grudziądza, w drugim dniu mistrzostw odnalazł swoją formę i zaprezentował się na miarę swoich możliwości, które pozwalają walczyć o czołowe lokaty mistrzostw. Drużyna ta wyraźnie wygrała swoją grupę II a następnie w ćwierćfinale mistrzostw pokonała drużynę Panalpina Polska 3-1. W innych meczach ¼ mistrzostw, Izotrans Trzemeszno zwyciężył Pol-Miedź Trans Lubin 4-0, Maja trans Speer Żnin pokonała DB Schenker 4-1, a Emtor Toruń wygrał z zespołem Rhenus Logistic 2-1. Ostatni wspomniany mecz, był najbardziej wyrównanym spotkaniem ćwierćfinałowym. Drużyna Rhenus ambitnie walczyła o awans, jednak nieznacznie uległa drużynie Emtoru 1-2. Jak na debiut w mistrzostwach drużyna ta zaprezentowała się jednak bardzo dobrze i w kolejnych edycjach powinna walczyć o czołowe lokaty mistrzostw.

W półfinałach spotkały się zespoły Emtor Toruń z Biedronką Grudziądz, oraz Izotrans Trzemeszno z Mają Trans Sped. Obydwa mecze półfinałowe były bardzo wyrównane. W pierwszym spotkaniu drużyna Maja Trans Sped, postawiła bardzo trudne warunki obrońcy tytułu mistrzowskiego. Zespół z Trzemeszna zwycięską bramkę strzelił dopiero w końcówce meczu.  W drugim półfinale Emtor Toruń, pokonał drużynę Biedronka Logistyka Grudziądz dopiero w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie padł wynik 1-1.

W finale mistrzostw spotkały się drużyny, które z przebiegu całych zawodów najbardziej na to zasłużyły. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie i po ostatniej syrenie na tablicy widniał ponownie wynik remisowy 1-1. O wszystkim zadecydować miały rzuty karne. Lepsza okazała się drużyna Izotransu wygrywając w serii rzutów karnych 4-3 i broniąc tym samym tytuł mistrzowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach, zapraszając jednocześnie na kolejną letnią edycję mistrzostw, które odbędą się w czerwcu 2014r. we Wrocławiu.

 

Dziękujemy również bardzo serdecznie patronom medialnym mistrzostw:

etransport.pl , logsped.pl, spedycje.pl  , forumtransportu.pl oraz logistyka-odzysku.pl.

MM_Damian 2018-08-03T12:45:37+00:00 22 lutego 2014|