EkoWaste

Za sprawą targów EkoWaste hala wystawiennicza Expo Silesia w Sosnowcu zamieniła się w centrum informacji związanej z ekologią, efektywnym zarządzaniem gospodarką odpadami i recyklingiem. Wydarzenie odbyło się w dniach 24 – 25 października 2012 r.

Targi Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Technik Komunalnych EkoWaste zostały zorganizowane już po raz drugi w tym regionie, a wybór miejsca nie był przypadkowy. Jak udowadniają organizatorzy to właśnie w województwie śląskim powstaje rocznie prawie 50 mln ton odpadów z czego 150 tys. ton stanowi odpady niebezpieczne. Udział tego regionu w krajowej „produkcji” odpadów to aż 40%.


Targi Gospodarki Odpadami Recyklingu i Techniki Komunalnych

Zwiedzający, którzy zdecydowali się odwiedzić tegoroczną edycję EkoWaste mogli zapoznać się z ofertą firm zajmujących się odbiorem, transportem, sortowaniem, a także racjonalnym zagospodarowaniem odpadów komunalnych i przemysłowych. Wystawcy zaprezentowali m. in.: najnowocześniejsze technologie, metody oraz urządzenia przeznaczone do odzyskiwania, recyklingu i utylizacji. Można było także zobaczyć maszyny, urządzenia i pojazdy komunalne przeznaczone do utrzymania czystości i pielęgnacji terenów miejskich w tym terenów zielonych.

Źródło: www.ekowaste.pl

MM_Damian 2018-08-08T09:27:14+00:00 1 lipca 2012|