Eko-miasteczko – ekonomia, ekologia, mieszkaniec

Budowana w ramach poznańskich targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015) w przestrzeń Eko-Miasteczko – to zebrane w jednym miejscu technologie, rozwiązania i inspiracje polskich oraz zagranicznych firm, które podpowiadają samorządom oraz mieszkańcom jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.

Miasteczko Ekologiczne logo

Inteligentne rozwiązania technologiczne ułatwiające życie mieszkańców stają się rzeczywistością. Coraz więcej gmin i miast korzysta z systemów, które tworzą mechanizmy smart, łącząc w sobie kwestie ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.

Tworzona na targach POL-ECO-SYSTEM edukacyjno-interaktywna przestrzeń Eko-Miasteczko ma na celu przybliżyć rozwiązania możliwe do wykorzystania w polskich miejscowościach, firmach czy urzędach, które z korzyścią wpłyną na życie mieszkańców oraz na ekonomikę samorządów.

Obszary Eko-Miasteczka:

  • środowisko (m.in. gospodarka odpadami, gospodarka wodna i OZE, kontrola zanieczyszczeń)
  • przestrzeń miejska i transport (m.in. inteligentne zarządzanie ruchem, parkingi, nowoczesna komunikacja)
  • zarządzanie miastem (m.in. usługi publiczne, bezpieczeństwo, oświetlenie, efektywność energetyczna)
  • komunikacja z mieszkańcami (m.in. nowoczesne systemy informatyczne w urzędach, szkołach, bibliotekach służące wielokanałowej komunikacji, edukacji, a także eliminacji barier dla osób wykluczonych)
  • wielkie marki dla zrównoważonego rozwoju

Zapraszamy do udziału w tworzeniu Eko-Miasteczka firmy, których rozwiązania wpisują się w ideę nowoczesnego zrównoważonego rozwoju.

Kontakt:

Łukasz Lohr
tel. +48 61 869 2285
e-mail: lukasz.lohr@mtp.pl
Międzynarodowe Targi Poznańskie

MM_Damian 2018-08-02T09:42:26+00:00 3 maja 2014|