Zaproszenie na Targi Edukacyjne w Lublinie

Oferta uczelni wyższych i szkół średnich, nowoczesne trendy w edukacji, porady ekspertów, występy na scenie oraz tłumy młodzieży – tak w skrócie można opisać Targi Edukacyjne, które odbywają się w Lublinie. Kolejna, XII edycja, już 17-18 marca 2016 r.

Targi Edukacyjne w Lublinie

Bogata oferta edukacyjna

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.
W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ponad 10 000 Zwiedzających. Dotychczasowy sukces wydarzenia to w dużej mierze zasługa bogatej oferty edukacyjnej, którą prezentują szkoły i uczelnie.

– Z roku na rok rozwijamy się dla Państwa i zwiększamy ilość atrakcji. W tym roku program targów urozmaicą warsztaty, strefa zawodów oraz konkursy. Wszystko po to, aby młodzież zyskała inspirację i motywację do działania  – podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów.

Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Wrocławia  i Warszawy. W tym roku na Targach zadebiutuje także uczelnia z Danii.

Odkrywanie talentów

Marzenia, pomysły na przyszłość, refleksja nad planami życiowymi. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na bezpłatne warsztaty dla młodzieży na temat odkrywania talentów i planowania przyszłości.  Warsztaty odbędą się pierwszego dnia Targów, 17 marca.

Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie

Po raz pierwszy na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów. Szkoły
z Lublina połączą swoje siły, żeby zaprezentować praktyczną stronę aż 17 profesji.

W specjalnie wydzielonej strefie uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy. Wszystko po to, żeby młodzież odwiedzająca Targi mogła uzyskać jak najwięcej przydatnych informacji na temat różnych specjalności.

Lubelska Strefa Zawodów to wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina.

– Projekt ma zachęcić młodzież do kształcenia się w konkretnych kierunkach i zdobywania praktycznych umiejętności w szkołach zawodowych – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Targów Edukacyjnych.

Wygraj kurs na prawko

Studenci oraz uczniowie pomiędzy 18 a 25 r.ż. mają szansę wygrać darmowy kurs na prawo jazdy w Ośrodku Szkolenia Kierowców AUTO-HOLIK. Wystarczy obudzić swoją kreatywność. Zasady i Regulamin dostępne są na stronie www.edukacja.targi.lublin.pl. Na zgłoszenia czekamy do 7 marca, a zwycięzcę poznamy na Targach.

Scena dla młodych

Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich.
Na pewno w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry.

Nie tylko dla uczniów…

Także nauczyciele i osoby zarządzające placówkami oświatowymi znajdą możliwość zapoznania się z nowinkami, a to za sprawą odbywających się równocześnie Targów Sprzętu Szkolnego i Pomocy Dydaktycznych. Swoją ofertę zaprezentują firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu komputerowego i audiowizualnego, programów i pomocy multimedialnych oraz gier edukacyjnych.

 

Szczegóły: www.edukacja.targi.lublin.pl

2018-07-17T11:38:18+00:00 29 stycznia 2016|