VIII Mistrzostwa Polski

Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej – Częstochowa 2013

SONY DSC

W dniach 23-24 lutego 2013 r. w Częstochowie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej. W zawodach wystąpiło dwanaście zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów w każdej grupie. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano większość meczy grupowych, w których najlepsze wrażenie swoją grą zrobiły drużyny DPD Zgierz w grupie „A” oraz Pol-Miedź Trans Lubin w grupie „B”. Obie drużyny odniosły komplet zwycięstw w sobotnich spotkaniach. Warto jeszcze zaznaczyć bardzo dobrą postawę turniejowego debiutanta Antrans Jeżówka. W drugim dniu dokończono rozgrywki grupowe, które poza wymienionymi wyżej zespołami, wyłoniły kolejnych  ćwierćfinalistów : FM Logistic, DB Schenker Łódź, PKP LHS Zamość, Izotrans Trzemeszno oraz Kaufland Polska.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych odbył się mecz o miejsce 11, w którym Cargo Nova Oświęcim pokonał 2-0 Raben Polska, oraz mecz o miejsce 9 gdzie MZA Warszawa pokonał Dakpol Wolsztyn również 2-0 .

W meczach ćwierćfinałowych pewne zwycięstwa odniosły drużyny DB Schenker Łódź, Kaufland Polska, który zaskakująco wysoko pokonał zwycięzcę grupy „A” DPD Zgierz oraz jeden z faworytów do końcowego zwycięstwa Izotrans Trzemeszno. Ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe miało już bardziej zacięty przebieg i wynik był sprawa otwartą do samego końca. Doświadczona drużyna Pol-Miedź Trans wyszła jednak zwycięsko z pojedynku z PKP LHS Zamość.

W półfinałach spotkały się zespoły Kaufland Polska i DB Schenker Łódź, oraz tak jak przed rokiem drużyny Izotransu i Pol-Miedzi.  W pierwszym półfinale DB Schenker pewnie wypunktował swojego rywala i zameldował się w finale turnieju, natomiast drugie spotkanie półfinałowe dostarczyło wielu emocji, a zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyną Izotransu. Przed meczem finałowym rozegrano spotkanie o trzecie miejsce, w którym Pol-Miedź Trans wysoko wygrał z drużyną Kaufland Polska 7-1, natomiast w finale swoją klasę potwierdził zespół Izotrans Trzemeszno, pokonując „czarnego konia turnieju” DB Schenker Łódź 4-1.

Organizatorzy serdecznie dziękują patronom medialnym turnieju: spedycje.pl , etransport.pl , logsped.pl , dobralogistyka.pl , forumtransportu.pl oraz czasopismu Logistyka Odzysku. Mistrzom Polski serdecznie gratulujemy zwycięstwa w turnieju. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zawodach i stworzenie świetnej sportowej atmosfery.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji mistrzostw.

MM_Agnieszka 2018-08-08T07:02:13+00:00 3 września 2012|