Eko-Miasteczko w sercu ekspozycji

Pawilon 8 i Aleja Lipowa – w tym miejscu podczas tegorocznych targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA (14-17.10.2014) zostanie wybudowane Miasteczko Ekologiczne. Eko-miasteczko to przestrzeń specjalna prezentująca ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł, jak i utrzymywania czystości.

Logotyp Miasteczko Ekologiczne

Eko-miasteczko powstanie w samym centrum wspólnej ekspozycji targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA w tzw. „czteropaku” (pawilony od ul. Śniadeckich). Komplementarność tych trzech wydarzeń będzie miała odzwierciedlenie w tegorocznej ekspozycji Miasteczka Ekologicznego. Na przestrzeni specjalnej znajdą się rozwiązania z zakresu smart city czyli eko- technologii, które mają sprawić, by ośrodki miejskie były zarządzane w sposób ekologiczny, nowoczesny, oszczędny i efektywny.

Zakres tematyczny tegorocznego Miasteczka Ekologicznego to: czysty transport, wodociągi-kanalizacja, czysta energia w gospodarstwie domowym i w przestrzeni publicznej, nowoczesna architektura – przestrzeń miejska, ekologiczny plac zabaw, gospodarka odpadami, ekologiczne rozwiązania dla konsumentów (wiatraki przydomowe, zarzadzanie domem ekologicznym, solary).

Ideą stworzenia Miasteczka Ekologicznego na targach Poleko, Komtechnika i Gmina jest prezentacja urządzeń i produktów chroniących środowisko oraz podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców miast i wsi.

Ekspozycja targów Poleko w tym roku będzie zlokalizowana w pawilonach: 5, 5A, 6A, 8, 8A, 7. Targi Komtechnika: pawilony 5 i 5A, targi Gmina: pawilon 7A.

Więcej informacji już wkrótce na www.poleko.mtp.pl oraz www.komtechnika.pl

MM_Damian 2018-08-01T10:46:22+00:00 25 czerwca 2014|