Czechy i Niemcy głównymi odbiorcami wystawców z POL-ECO-SYSTEM

Targi POL-ECO-SYSTEM mają coraz bardziej międzynarodowy wymiar. W Poznaniu prezentują się firmy z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. To główni partnerzy handlowi polskich firm wystawiających się na MTP. I zarazem eksportowe cele.

Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone, Szwecja, Dania – to czołowa piątka krajów, do których eksportują wystawcy z targów POL-ECO-SYSTEM. Grono odbiorców stale rośnie – wynika z danych firmy InfoCredit, zajmującej się m.in. zbieraniem, dostarczaniem i analizą danych gospodarczych, partnera serwisu Strefa Wystawcy – Dźwignia Biznesu.

Czechy i Niemcy to obecnie numer 1 na liście krajów docelowych. W ubiegłym roku swoje produkty eksportowało tam po 45. wystawców z Pol-Eco-System. Nie oznacza to jednak, że handel kwitnie wyłącznie w krajach ościennych. Na podium odbiorców znalazły się także Stany Zjednoczone i Szwecja (w 2014 r. eksportowało tam po 43 wystawców z Poznania). Piątkę zamyka Dania (41 eksporterów), a dalej różnice są już większe.

 

Warto zwrócić uwagę, że coraz popularniejszym rynkiem docelowym dla wystawców z Pol-Eco-System są Czechy. Jeszcze w 2012 r. eksportowało tam 28 firm. Dziś prawie dwa razy tyle. Obiecujący rynek to także nasi zachodni sąsiedzi, ale tam wzrost był już nieco niższy z 38 do 44 w dwa lata. Najbardziej obiecującym rynkiem wydają się Ameryka. Tam jeszcze w 2012 r. eksportowało tylko 14 wystawców z Poznania, teraz już ponad 3 razy więcej.

A co ze Wschodem? Rosja zajmuje wysokie, 6. miejsce  w tym rankingu. I chętnych do podbicia tego rynku, mimo ryzyka politycznego, wcale nie brakuje. Dwa lata wcześniej handel z Rosją prowadziło 27 firm. Ukraina i Estonia zamykają pierwszą dziesiątkę, przedzielone tylko Wielką Brytanią.

Tekst pochodzi z portalu Dźwignia Biznesu – Strefa Wystawcy – https://swdb.mtp24.pl/pl/

MM_Agnieszka 2018-08-01T12:27:51+00:00 29 października 2015|